Hamáček bude vypovídat kvůli cestě do Moskvy a Vrběticím

Autoři | Foto FB/ČSSD

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) bude příští týden v úterý vypovídat na policii kvůli okolnostem své neuskutečněné cesty do Moskvy, kterou překazilo odhalení v kauze výbuchů ve Vrběticích. Uvedl to dnes v pořadu Partie Terezie Tománkové.

V úterý budu vypovídat na policii. Pravdivě popíšu, jak to probíhalo. Je evidentní, že tam k žádnému trestnému činu nedošlo,“ prohlásil Hamáček. Případem se od května zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), podle jejího ředitele Jiřího Mazánka by mělo být vyšetřování uzavřeno do půl roku.

Podnětem vyšetřování byla informace serveru Seznam Zprávy, podle nichž Hamáček chtěl odcestovat v dubnu do Moskvy, aby tam získal vakcíny proti covidu-19 výměnou za informace o vyšetřování výbuchu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014. Krátce před chystanou cestou premiér Andrej Babiš a Hamáček zveřejnili, že za výbuchy podle českých bezpečnostních složek příslušníci ruské vojenské tajné služby GRU.

Hamáček tvrzení o výměně informací o výbuších za vakcíny opakovaně popřel a připomenul, že na server Seznam Zprávy podal žalobu. NCOZ koncem května požádala Sněmovnu, aby jí poskytla záznamy z jednání stálé sněmovní komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství, které se týkalo kauzy Vrbětice.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Hamáček, Vrbětice, Rusko, výpověď, Jan Hamáček, Moskva, výbuch, Terezie Tománková, ČSSD, Národní centrála proti organizovanému zločinu, Jiří Mazánek, Seznam Zprávy, Andrej Babiš

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.