úterý 18. května 2021 Nataša

V nemocnicích v Praze není dostatek lůžek pro seniory. Stát se chová alibisticky, říká radní

Kam se seniory? Tuhle otázku si pokládá vedení hlavního města, podle kterého není v pražských nemocnicích dostatek lůžek pro seniory, která mají být podle ministerstva zdravotnictví vyčleněna pro starší občany. Krizový štáb proto apeluje na ministerstvo, aby sjednalo nápravu.

„Vláda nám uložila povinnost vyčlenit 60 lůžek na každých 100 tisíc obyvatel pro klienty sociálních služeb s prokázanou infekcí COVD-19. Hlavní město nemá možnost splnit tento úkol, protože nemá nástroj pro řešení – naprostá většina nemocnic na území hlavního města je zřizována Ministerstvem zdravotnictví,“ shrnula radní Milena Johnová a dodala: „Pokud to ministerstvo myslí vážně, nemůže tyto kapacity pro Prahu nevyčlenit právě ve svých organizacích. V opačném případě považuji uložení této povinnosti za pouhý alibismus.“

V metropoli je totiž jediná nemocnice akutní péče, kterou provozuje samospráva. Je jí Nemocnice Na Františku vlastněná Prahou 1. Ta se již o pacienty z domovů pro seniory stará a podle Johnové nabídla další kapacity.

V pražských domovech pro seniory je asi 20 lidí s novým koronavirem

V pražských domovech pro seniory v Michli a na Chodově je nyní zhruba 20 klientů nakažených nemocí covid-19, které nechtějí přijmout nemocnice. Po dnešním jednání krizového štábu to řekla radní Prahy Milena Johnová (Praha Sobě). Stát by podle ní...

V pražských domovech pro seniory jsou přitom už v těchto dnech umístěni lidé s infekcí COVID-19, kteří zde žijí na stejných odděleních jako ti bez infekce. To je podle radní problém. „Praha s tím bez vyčlenění lůžek na infekčních odděleních nemocnic nemůže nic udělat,“ dodala.

V pražských domovech pro seniory v Michli a na Chodově je nyní zhruba 20 klientů nakažených nemocí covid-19, které nechtějí přijmout nemocnice. Město proto nyní připravuje 31 míst ve své Městské nemocnici následné péče ve Vysočanech.

Ohodnoť článek

Foto praha.eu

Štítky Praha, nemocnice, senior, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.