pondělí 21. září 2020 Matouš

Brutální a amorální čin. Komunisté odsoudili odstranění sochy Koněva a vyzvali k protestnímu nošení červených roušek

Páteční odstranění sochy Koněva na Praze 6 je podle komunistické strany brutálním a amorálním činem. KSČM ve svém stanovisku vyzývá občany, kteří nesouhlasí s odstraněním památníku maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, aby na protest nosili červené roušky místo bílých.

„Komunistická strana Čech a Moravy ostře protestuje proti rozhodnutí Městské části Prahy 6 a Magistrátu hlavního města Prahy o odstranění sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, který velel vojskům Rudé armády, jež přispěchala na pomoc povstalé Praze a přinesla jí konečné osvobození. Vládnoucí elity Prahy složené z Pirátů, TOP 09, KDU-ČSL, ODS a dalších pravicových subjektů nemají žádnou úctu k vlastním dějinám, ani k našim osvoboditelům,“ píše komunistická strana ve svém prohlášení. KSČM zároveň vyzvala občany k protestnímu nošení červených roušek.

Starosta Kolář : Praha 6 využila stavu nouze k odstranění Koněvovy sochy

Radnice Prahy 6 využila nouzový stav, který v Česku platí kvůli koronavirové epidemii, k odstranění sochy kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva z náměstí Interbrigády v Bubenči. V České televizi to řekl starosta šesté městské části...

„Brutální a amorální čin Městské části Prahy 6, Magistrátu hlavního města Prahy: Pirátů, ODS, TOP 09 a KDU-ČSL nesmí nikoho nechat na pochybách, že jejich sympatie opravdu nepatří našim osvoboditelům, ale těm, kteří nám přinesli nacistickou porobu a okupaci s více než 365 tisíci mrtvými spoluobčany,“ uzavřela KSČM.

Radnice Prahy 6 využila nouzový stav, který v Česku platí kvůli koronavirové epidemii, k pátečnímu odstranění sochy kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva z náměstí Interbrigády v Bubenči. Přesun sochy se podle starosty Ondřeje Koláře z TOP 09 chystal od září, rada o odstranění rozhodla na mimořádném zasedání v noci na pátek. Radnice využila nynější situace, kdy je v zemi striktně omezen volný pohyb na veřejnosti, protože se tak přesun Koněvovy sochy do depozitáře mohl odehrát bez "humbuku".

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto KSČM

Štítky Praha, Praha 6, Koněv, KSČM

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.