středa 27. května 2020 Valdemar

Žádná provozovna hazardních her v Praze 10? Boj pokračuje

Vedení Prahy 10 nechce na území své městské části žádný podnik pro provozování hazardních her. Vedení městské části to napsalo magistrátu ve vyjádření k návrhu obecně závazné vyhlášky. Vedení Prahy 10 trvá na svém prohlášení z června loňského roku, hazard bere za společensky velmi nebezpečný fenomén, uvedl mluvčí městské části Jan Hamrník.

Hazardní hry jsou problematické

„Provozování hazardních her považujeme za velmi problematické, protože v jeho důsledku narůstá množství negativních jevů. Závislost na hazardních hrách vede v mnoha případech ke značným sociálním problémům hráčů, nezřídka i ke kriminalitě. Vítáme proto záměr hlavního města Prahy o nové nastavení vyhlášky a oceňujeme zejména otevřený přístup radní Hany Kordové Marvanové, která usiluje o co největší zapojení městských části do přípravy obecně závazné vyhlášky,“ říká radní pro bezpečnost a sociální a zdravotní oblast Michal Kočí (Piráti).

Patologické hráčství řadí Světová zdravotnická organizace mezi nemoci (tzv. nutkavé a impulzivní poruchy) a na základě dlouhodobých výzkumů se odhaduje, že se v Česku nachází v kategorii problémových hráčů až 350 tisíc lidí, tedy pět procent obyvatel, již hrají v nějaké pravidelné frekvenci.

„Gamblerstvím jsou dotčeny také veřejné zájmy městské části, která má povinnost pečovat o všestranný rozvoj svého území a o potřeby svých občanů. Důsledky patologického hráčství přitom dopadají na celé okolí hráčů, mohou vést k narušení sociálních, pracovních, materiálních a rodinných hodnot a k zadluženosti,“ vypočítává Michal Kočí „V okolí provozoven hazardních her také může docházet ke koncentraci z bezpečnostního hlediska problémových osob,“ doplňuje.

Dlouhodobé úsilí o regulaci hazardu

Praha 10 usiluje o přísnější regulaci hazardu na svém území dlouhodobě. Od roku 2007 došlo k redukci míst, na kterých je možné provozovat hazardní hry, ze 140 na 14.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Magistrát města Liberce

Štítky hazard, gamblerství, zákaz, Praha 10

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.