sobota 24. července 2021 Kristýna

Hvězdné léto pod žižkovskou věží odstartuje 30. června premiéra hry s Ivou Janžurovou

Program třetího ročníku Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží nabídne přes šedesát večerních představení a koncertů a osm víkendových dopoledních pohádek. Divadlo Kalich odehraje představení pod žižkovskou věží spolu se spřátelenými soubory. Program Hvězdného léta odstartuje ve středu 30. června premiéra nové inscenace s Ivou Janžurovou v hlavní roli s názvem Pusťte mě ven!

Pusťte mě ven! jako one woman show pro Ivu Janžurovou

Třetí ročník Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží zahájí 30. června premiéra divadelní inscenace s názvem Pusťte mě ven! v hlavní roli s Ivou Janžurovou, a to u příležitosti jejího nedávného životního jubilea. V režii své dcery Sabiny Remundové nastudovala Janžurová francouzskou komedii od Jean-Marie Chevreta, která je napsána jako jedno velké herecké sólo.

Je to one woman show pro maminku Ivu. Je to něžně humorná a svižná hra. Zalíbila se nám a dokázaly jsme vzájemně využít ten pochmurný čas, kdy jsme nemohly pracovat jinde. Zkoušely jsme dlouho a můžu říct, že jsme si to ohromně užily, tedy alespoň já jsem si to užívala,“ řekla na tiskové konferenci herečka a režisérka Sabina Remundová.

Další novinky i převleková hra pro dva herce

Kromě premiéry hry Pusťte mě ven! nabídne program Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží také další novinky. Bude se jednat například o hru Divadla Kalich s názvem Silnice na motivy Felliniho filmu s Barborou Hrzánovou a Radkem Holubem v hlavních rolích. Dále to bude například převleková hra pro dva herce s názvem Dokonalá fraška, ve které se představí Lucie Štěpánková a Ladislav Hampl.

Hvězdné léto nabídne řadu známých tváří

Pondělní tiskové konference, která se uskutečnila pod žižkovskou věží, se zúčastnila řada známých tváří. Kromě Ivy Janžurové a Sabiny Remundové to byla například již zmíněná Barbora Hrzánová, dále Klára Cibulková, Kristýna Frejová, Karolína Neuvirthová či Tereza Kostková. Z herců nechyběl Pavel Zedníček nebo Petr Čtvrtníček. Ten Drbně prozradil, na co se v souvislosti s Prima Hvězdným létem nejvíce těší.

Těším se, že se potkáme s těmi lidmi a budeme si navzájem říkat 'jak je vlastně ten text' no a budu se těšit, že budu se znalostí toho textu nejlepší. Protože my sice hrajeme až v srpnu, ale já už se na to podívám dneska při pauze fotbalu,“ směje se herec Petr Čtvrtníček.

Podle svých slov také na léto mnoho věcí neplánuje. „Člověk si naplánoval tolik věcí, a pak do toho přišla ta pandemie, takže ono se nevyplatí moc věcí plánovat. Budu hrát pod žižkovskou věží, v Divadle na Zábradlí, pak na Hradě Mnoho povyku pro nic. Nemám těch představení moc, asi nějakých dvacet za léto,“ uvedl pro Pražskou Drbnu Čtvrtníček.

V rámci koncertů vystoupí Nohavica, Klus i Havelka

Prima Hvězdné léto pod žižkovskou věží nabídne kromě divadelních her také koncerty. Návštěvníci se budou moct těšit na Jaromíra Nohavicu, Tomáše Kluse, Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers či 4TET. Novinkou budou sobotní odpolední pohádky nejen pro děti, které budou zahájeny 3. července. 

Při nepříznivém počasí bude k dispozici zastřešené jeviště

Máme výhodu zastřešeného hlediště, nemusíme tedy rušit kvůli případné nepřízni počasí. Loni se ukázalo, že produkce na vzduchu představují jistotu a bezpečí i pro ty diváky, kteří momentálně nechtějí za divadlem do uzavřených prostor. Zároveň z hlediště vyzařovalo, jak kulturu ke svému životu potřebují. Na tu společnou radost a děkovačky bouřlivější než kdy jindy vzpomínám doteď. Lidi si našli cestu do našeho hlediště okamžitě po povolení kulturních produkcí,“ uvedl producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

Prima Hvězdné léto plánuje Divadlo Kalich až do 17. září. Více informací se lidé dozvědí na stránkách Divadla Kalich ZDE.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Wendy Zimmerová

Štítky kultura, Praha, léto, žižkovská věž, divadlo, koncerty, Hvězdné léto pod žižkovskou věží

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.