Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.
PR článekNeděle, 27. září 2020, 15:35
Před týdnem začal v Českém Krumlově tradiční Mezinárodní hudební festival. Třítýdenní přehlídku hudby odstartoval Dvořákovým Koncertem pro violoncello v pátek 18. září přední český violoncellista Jiří Bárta. Toho doprovodila Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou Leoše Svárovského, která v druhé půli zahrála Musorgského Obrázky z výstavy. Podívejte se na program. Je z čeho vybírat.
Varhanice, cembalistka, skladatelka a zpěvačka Katta na sebe mezinárodním měřítku upozornila při koncertech s renomovanými orchestry, ale také jako sólistka varhanních recitálů. Představila se i na evropských multižánrových festivalech. Mezi varhaníky je ovšem výjimkou: komponuje vlastní originální skladby, ve kterých využívá svůj vroucí hlas a otevírá nové zvukové světy. Ukazuje, jak mohou znít varhany ve 21. století, ať hraje na tradiční chrámové varhany, nebo i mimo kostel na svůj unikátní bílý nástroj. Je nepřehlédnutelná: bosonohá varhanice, andělsky éterická i zemitě živelná.
Štěpán Rak je osobností, která si své posluchače podmaní intenzitou prožitku, interpretačním mistrovstvím a absolutním splynutím interpreta a skladatele v jedné osobě, s duší hudby. V roce 2000 byl jmenován historicky prvním vysokoškolským profesorem kytary v ČR. Pořad, který Štěpán Rak v Maškarním sále představí, nese název Cesta do pohádky. Autor zde hudební řečí vypráví slavné pohádkové příběhy, oslavuje však i pohádkové bytosti a zazní také hudba s pohádkovou tématikou, jakou je boj zla a dobra nebo síla lásky. Štěpán Rak vystoupí spolu se svým synem, rovněž kytaristou, Janem-Matějem Rakem.
Večer v Barokním divadle českokrumlovského zámku je vždy nevšedním zážitkem. Diváci mohou obdivovat interiér jednoho z nejstarších dochovaných zámeckých divadel na světě. V jeho zákulisí se skrývá i původní mašinérie, díky důmyslnému systému rumpálů, kladek a lan se před zraky diváků naráz promění celá scéna. I tento ročník festivalu přinese možnost nahlédnout do dobové inscenační praxe. Na jevišti zazní výběr nejkrásnějších barokních árií v podání souboru Musica Florea se sólisty. Půjde o koncertní provedení, avšak v dobových kostýmech a s využitím efektů, které toto divadlo skrývá.
Tři ikony současné české hudební scény se na jednom pódiu v tomto složení sejdou v historii poprvé. Řeč je o třech nepřehlédnutelných mužích: Marku Ztraceném, Ondřeji G. Brzobohatém a Ondřeji Rumlovi. Zámeckou jízdárnou, která je součástí českokrumlovského zámku, se ponesou ty největší české hity od dob R. A. Dvorského až po současnou hudbu. Zpěváci si za doprovodu jazzového a swingového Big Bandu Gustava Broma pod taktovkou Vláda Valoviče připravili nová aranžmá českých hudebních klasik, na které návštěvníci jen tak nezapomenou. Celým večerem provede herečka a zpěvačka Daniela Šinkorová. Součástí večera bude i výběr toho nejlepšího z české gastronomie.
Přední český klavírista, jehož jméno se v posledním půl roce skloňuje ve všech pádech. Získal totiž za album s klavírními koncerty prestižní ocenění britského BBC Music Magazine, v Česku zase cenu Anděl 2019 v kategorii Klasika. Ivo Kahánek během večera zahraje Šostakovičův Koncert pro klavír. Doprovodí jej Česká filharmonie, která bude na Mezinárodním hudebním festivalu v Českém Krumlově po dlouhých 16 letech, a to pod taktovkou šéfdirigenta Semjona Byčkova. Závěr 29. ročníku festivalu bude patřit Mahlerově Symfonii.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.