úterý 14. července 2020 Karolína

Miro Žbirka zahraje ve vinohradské nemocnici. Bude to poděkování sestřičkám a lékařům

Zpěvák a skladatel Miro Žbirka dnes zahraje jako poděkování sestrám, lékařům a zdravotnickému personálu v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Zahradní koncert se koná v parku nad pavilonem D od 18:30. Celá akce se uskuteční za dodržování platných hygienicko-protiepidemických předpisů.

Je to i mé osobní poděkování

Je to i mé osobní poděkování, ve vinohradské nemocnici mi několikrát pomohli, když mi šlo o život. Vím, jak to teď mají těžké, a proto bych je rád alespoň tímto způsobem potěšil," uvedl Žbirka

V čase koronavirové karantény již Žbirka fanouškům nabídl online koncert ze zkušebny, který má již přes 450.000 zhlédnutí a na streamovacích službách stále sdílí oblíbené playlisty. Také přesunul natáčení druhé řady televizní show Doupě na léto a místo něho 10. května uskutečnil přímý přenos akustického koncertu na ČT Art i online. Dokončují se i práce na životopisném dokumentárním filmu Meky, který by měl vstoupit do kin v létě. Natočil jej Šimon Šafránek, režisér oceněný Českým lvem za dokument King Skate vyprávějící o zrodu skateboardingu v Československu.

40 let na scéně

V těchto dnech také vyjde DVD s nahrávkou Žbirkova loňského koncertu v pražské O2 areně s názvem 40 let na scéně, kde ho doprovodila skupina složená z uznávaných britských hudebníků. Jako host vystoupil v písni 22 dní v roli bubeníka bývalý fotbalový brankář Petr Čech. Dalšími hosty byly zpěvačky Magdalena Šalamounová, Martha, Katarína Knechtová, Ráchel Skleničková a Eddi Readerová.

Sedmašedesátiletý skladatel a zpěvák Žbirka se v roce 1982 stal prvním slovenským Zlatým slavíkem a po Waldemaru Matuškovi byl druhým, kdo dokázal porazit Karla Gotta. Své zatím poslední album vydal předloni pod názvem Double Album.

Autoři | Foto Denisa Albaniová

Štítky Praha, koncert, Miro žbirka, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.