pátek 5. června 2020 Dobroslav

KULTURA V KARANTÉNĚ: Koncerty, čtení i duchovno on-line

Bojíte se, že v karanténě ztratíte kulturní rozhled a zdravý rozum? Stále se rozšiřují možnosti, jak si udržet navzdory opatřením zdravou mysl a kulturní rozhled. Podívejte se, jak můžete svou touhu po kultuře uchlácholit od telefonu nebo počítače.

Moje kino LIVE

(on-line projekce filmu) denně, 20:30
Pražské kino Bio OKO pokračuje ve svých projekcích on-line. Za “vstupné” 100 Kč můžete vidět plnohodnotnou projekci z domova. V následujících dnech kino nabízí v programu například filmy Bílý bílý den, Všichni to vědí, The Florida Project a nedávnou novinku, impozantní dokument o tuzemské divočině Planeta Česko. Celý program Moje kino LIVE najdete zde

#nechodven

(on-line koncerty) denně, 20:00
Iniciativa #nechodven denně přináší on-line koncert. Program je multižánrový a vybere si opravdu každý, od fanoušků pop music až po milovníky klasičtější hudby. Během následujícího týdne můžete vidět a slyšet koncert Endru & Jen Hovorka, Charlieho Slavíka, ale také záznamy již proběhlých koncertů Už jsme doma, Libor Šmoldas Organ Tria, Lenky Dusilové a dalších interpretů.

Čtení na ČRo

Český Rozhlas dlouhodobě poskytuje audioknihy a čtení na pokračování dlouhodobě. Nicméně v době krize mohou přijít vhod a Rozhlas mnohé z nich ještě o měsíc prodloužil k poslechu. Poslechnout si můžete například prózu Jana Němce nebo Václava Erbena, nestárnoucí klasiku bratří Čapků a Boženy Němcové, nebo pohádky čtené známými herci. 

United Live Radio

(mimořádné rádiové vysílání), denně
Mrzí vás zrušené festivaly a koncerty? Některé se pořádají i bez publika. V projektu United Live Radio se spojili pořadatelé největších českých festivalů, jako jsou například Brutal Assault, Pražské jaro, Sázavafest a Metronome. Poslechněte si povídání speciálních hostů a záznamy koncertů napříč žánry.

Bohoslužby akademické farnosti

Mons. Tomáš Halík svými slovy oblažuje národ poměrně pravidelně. Svou službu zaznamenává na internet i mimo karanténu, nicméně pokračuje i během ní, bez přítomnosti věřících. Poslechněte si pravidelná čtení, včetně kázání. Pokud někomu bude duchovna málo, může si poslechnout kázání až deset let zpětně. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky kultura, přehled, akce, Praha, koronavirus, karanténa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.