neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Na Baletním Gala z Národního se tančilo v rouškách. Na jevišti byli vždy maximálně dva tanečníci

Česká televize odvysílala v neděli 12. dubna večer přímý přenos Baletního Gala z Národního divadla s názvem Protančíme tím. Vstupenky se na tento večer neprodávaly, diváci však přesto mohli přispět na dobrou věc.

„Jsme si vědomi přínosu, které divadlo pro společnost vždycky mělo a i nyní v této paradoxní situaci má. Divadlo má přesah, komunikuje, ovlivňuje, je duchovní nadstavbou. Poskytnout emoční zážitek, dávat krásu se snažíme nyní i přes to, že nehrajeme. Chceme povzbudit společnost, která se nyní vyrovnává s řadou potíží – a to nejen přímo zdravotních, ale i psychických a sociálních,“ vyzývají umělci Národního divadla.

Živý přenos gala představení Baletu Národního divadla nebyl jen uměleckým zážitkem, ale také dokumentem o poslání umění a způsobu žití v těžké době. „To je nakonec i poselství, které díky společným chvílím chceme předat – Buďme stateční a neztrácejme naději,“ uvedli před představením umělci.

Představení proběhlo za přísných hygienických opatření. Tanečníci tančili v rouškách a diváci viděli buď sólové výstupy, nebo spolu tančili ti, kteří sdílejí společnou domácnost.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Facebook Národní divadlo balet

Štítky balet, Národní divadlo, gala, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.