pondělí 4. července 2022 Prokop

VIDEO: Řidička nabourala do stromu. Pomohl jí policista, který jel náhodou kolem

Policista, který slouží na oddělení hlídkové služby v Praze, se minulý týden vracel ze střeleckých závodů v Poříčanech. Auto, které jelo před ním, nabouralo do stromu a jeho řidička zůstala zaklíněna uvnitř. Policista na nic nečekal, vystoupil z auta a šel řidičce pomoci. Brzy se k němu připojila také posádka auta, které se v době nehody nacházelo před bourajícím autem.

Policista na místě zjistil, že řidička je zraněná a v autě je zaklíněná, a tak nejdřív přes aplikaci Záchranka zavolal na místo pomoc a následně začal zraněnou ženu vyprošťovat z auta. V jeho snažení mu pomáhali i další lidé. Ženu se jim společnými silami nakonec podařilo vytáhnout přes zadní dveře auta ven, kde jí pak policista poskytl první pomoc a předal ji záchranářům, kteří na místo dorazili.

„Poděkování patří všem lidem, kteří se snažili pomoci, a nebyla jim situace lhostejná. Speciální dík si zaslouží řidič, který jel před vozidlem, jenž havarovalo. Situaci zřejmě zaznamenal ve zpětném zrcátku, ihned zastavil a vrátil se k místu nehody, aby mohl pomoci,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky nehoda, doprava, pomoc, policie, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.