neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Oprava kolejí u hlavního nádraží je v plném proudu. Podívejte se, jak to u hlaváku nyní vypadá

Ve středu 19. května začala rozsáhlá rekonstrukce tramvajové trati v Bolzanově a v Seifertově ulici u hlavního nádraží. Od poloviny minulého týdne tak došlo k přerušení provozu tramvají mezi křižovatkou na Senovážném náměstí a zastávkou Husinecká. Opravy kolejí by měly trvat do 21. června. Podívejte se, jak to nyní na místě vypadá.

Omezení pro cestující a náhradní tramvaje i autobusy

Cestující se po dobu rekonstrukce musejí připravit na některá omezení, která je při průjezdu dotčenými ulicemi čekají. Pro všechny linky (pravidelné i náhradní), které vedou přes Senovážné náměstí, byla zřízena náhradní zastávka Dlážděná, a to ve stejnojmenné ulici.

Začíná rekonstrukce tramvajové trati u hlavního nádraží. Cestující se musejí připravit na omezení

Ve středu 19. května od 20:00 hodin do přibližně 23:30 dojde k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úsecích Hlavní nádraží – Nákladové nádraží Žižkov a Olšanské náměstí – Flora. Těsně před půlnocí pak na přerušení naváže náročná rekonstrukce...

V provozu jsou čtyři náhradní tramvajové linky a dvě autobusové. Linka 35 jede z Husinecké přes Olšanské náměstí až Olšanským hřbitovům. Linka číslo 36 pak pojede od Lehovce, Palmovku, Želivského, Zahradní Město až k Nádraží Hostivař. Linka číslo 39 pojede od Husinecké přes Olšanské náměstí až po Spojovací. Provoz denních tramvajových linek doplní také jedna noční, a to tramvaj 90, která jede z Olšanských hřbbitovů přes Želivského a Ohradu až k Palmovce.

Součástí výlukového jízdního řádu jsou také dvě autobusové linky, a to autobus X9 v polookružní trase z Husinecké přes Hlavní nádraží, Dlážděnou, Masarykovo nádraží, Hlavní nádraží a zpět na Husineckou. Dále pak noční autobus X98 také v polookružní trase z Olšanských hřbitovů přes Hlavní nádraží, Dlážděnou, Masarykovo nádraží, Hlavní nádraží opět k Olšanským hřbitovům.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Pražská integrovaná doprava

Štítky doprava, Praha, tramvaj, koleje, rekonstrukce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.