neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

VIDEO: Motorkář ujížděl policii. Byl pod vlivem marihuany a pervitinu

Řidič motocyklu nezastavil k provedení běžné silniční kontroly. Snažil se policii ujet. Dechová zkouška byla negativní, test na drogy detekoval marihuanu a pervitin.

Ve čtvrtek ve dvě hodiny ráno policejní motorizovaná jednotka zastavila řidiče se dvěma zákazy řízení. Byl pod vlivem marihuany a pervitinu. Policisté chtěli provést běžnou silniční kontrolu. Řidič se snažil se policistům ujet po Jižní spojce směrem k Barrandovskému mostu.

Čtyřiadvacetiletý motorkář nedbal opakovaných výzev k zastavení a pokračoval v jízdě. V ulici V korytech však musel prudce zabrzdit a sesednout z motorky. Policisté ho mezitím dohnali, muž však chtěl pokračovat v jízdě, narazil při tom do boku policejního auta a poté do svodidel. 

Následný útěk nezvládl a policisté ho po několika desítkách metrů chytli a zadrželi. „Muž se bude zodpovídat z podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až několikaletý trest odnětí svobody,“ uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky policie, motorkář, drogy, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.