Zloděj ukradl kabely z hlavního nádraží v Praze, vlaky nabraly vysoká zpoždění

Autoři | Foto Policie ČR

Kvůli krádeži kabelů zabezpečovacího zařízení u pražského hlavního nádraží byl do nedělního odpoledne výrazně omezen provoz do a z Vršovic. Některé vlaky byly zrušeny, další nabraly zpoždění až hodinu a půl. Událostí byla ovlivněna doprava do celé republiky, na trase totiž vyjíždí soupravy z depa kolejových vozidel Praha - Jih.

Jak sdělil mluvčí hasičů Správy železnic Martin Kavka, zloděj dnes ráno vzal asi sedmdesát metrů kabelů. Muže zadrželi zaměstnanci Správy železnic a předali ho policistům.

„V současné době probíhá ohledání místa události a následovat bude výslech zadrženého. Podle výše způsobené škody mu může hrozit trest odnětí svobody až na osm let,“ informovali policisté na síti X.

Kvůli chybějícím kabelů byl omezen provoz mezi hlavním a vršovickým nádražím. Spoje linek S8/S88/S9 byly v tomto úseku zrušeny, vlaky dálkové dopravy nabírají zpoždění hodinu až hodinu a půl, protože se jezdí jen po jedné koleji. Zpoždění se týká vlaků do celé republiky, přes Vršovice totiž na hlavní nádraží jezdí soupravy vypravované z depa Praha - Jih.

Další informace najdete na webu Pražské integrované dopravy a webu Českých drah.

Provoz na trati mezi Hlavním nádražím a Praha–Vršovice byl obnoven krátce před třetí hodinou odpoledne.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky vlaky, policie, krádež, kabely, doprava, Vršovice, Praha

Komentáře

Josef Englic

Jak asi někdo ukradne 70 metrů kabelu? To odnese jen tak v igelitce a nikdo si ničeho nevšimne?

Čtvrtek, 25. prosince 2025, 06:39Odpovědět

Pavel Caba

to je katastrofa oni dnes ti mladí už neumí ani krást

Neděle, 21. prosince 2025, 18:39Odpovědět

Petr Kouba

Zaplatit škodu DO KORUNY .

Neděle, 21. prosince 2025, 16:55Odpovědět

Antonin Jedla

ani náhodou! Kde by nato vzal peníze leda tak začít pracovat ale to asi nebude tak lehké on má totiš tulení nemoc!

Neděle, 21. prosince 2025, 20:45Odpovědět

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.