neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Bezplatné parkování prodlouženo. Zdarma v Praze zaparkujeme minimálně do 30. dubna

Právě dnes mělo být znovu zpoplatněno parkování v Praze. Modré zóny však zůstávají nadále zdarma. Vláda se usnesla, že parkovací zóny zůstanou bezplatné až do konce nouzového stavu, což znamená minimálně do 30. dubna.

V Praze se bude parkovat zdarma minimálně do 30. dubna

Parkování mělo být od dnešního dne v Praze opět placené, věci se však o Velikonocích změnily. „Upozorňujeme, že na základě usnesení vlády ze dne 6. 4. 2020 je přerušen provoz Zón placeného stání v plném rozsahu do 30. 4. 2020," uvádí tým serveru parkujvklidu.cz.

Kompenzace pro držitele parkovacích karet

Technická správa komunikací o Velikonocích sdělila, že všichni držitelé parkovacích oprávnění s platností minimálně do 16. března, budou moci zdarma parkovat déle, a to o dobu, po kterou nemohlo být oprávnění z důvodu zneplatnění využíváno.

Dny, které držitelé parkovacích oprávnění nevyužijí, budou přesunuty do doby po konci platnosti oprávnění. Pokud někomu parkovací oprávnění končí, bude mu prodlouženo, a to do doby, než bude ukončen nouzový stav. Nevyužité dny parkovacího oprávnění se tak přesunou do období po konci platnosti karet.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky parkování, modré zóny, auta, omezení, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.