Kvůli střetu osoby s vlakem ve stanici Národní třída byl zastaven provoz metra na lince B od Smíchovského nádraží až po Florenc. Muži se na místě snažili pomoci záchranáři i lékař, bohužel ale zemřel.
K nehodě došlo po desáté hodině. Provoz proto musel být přerušen, v úsecích Florenc - Černý most a Smíchovské nádraží - Zličín jezdilo metro v pravidelném intervalu mimo jízdní řád.
„Ve stanici metra Národní třída došlo k pádu cca 25letého muže do kolejiště. Na pomoc vyrazila posádka RZP, IP, inspektor a posléze i koroner. Bohužel mladý muž utrpěl zranění neslučitelná se životem a záchranáři mu už nedokázali pomoci," uvedla na síti X mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.
Jak sdělila mluvčí policie Eva Kropáčová ČTK, muž zřejmě spáchal sebevraždu. Další cestující jeho pád viděl a zmáčkl nouzové tlačítko, vlak už ale nedokázal zastavit.
Dopravní podnik také dočasně zrušil linku tramvaje 24, která byla částěčně nahrazena linkou XB. Ta jezdila na trase Palmovka, Florenc, Smíchovské nádraží a Hlubočepy.
Kvůli zásahu složek integrovaného záchranného systému byl omezen i provoz tramvají linek 2, 9, 18, 22, 23, 42. Zastávky Národní třída, Národní divadlo (Národní), Újezd (od Národního divadla) nebyly obsluhovány, tramvaje jezdily odklonem.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám