Počasí dnes14 °C, zítra10 °C
Pondělí 4. března 2024  |  Svátek má Stela
Bez reklam

Uber odbavil na pražském letišti skoro dvojnásobek jízd taxi oproti předchůdci

Společnost Uber odbavila na pražském letišti za listopad a prosinec o 98 procent více jízd než předchozí provozovatel taxislužby za stejné období roku 2022. Uber provozuje oficiální taxislužbu na Letišti Václava Havla Praha od konce loňského září. Letiště dosud neeviduje žádný případ předražené jízdy.

Od zahájení služby Uber Airport dostalo pražské letiště 20 stížností. Většina se týkala nedostatečných přepravních kapacit služby na začátku jejího fungování. Zbytek stížností podali cestující na nutnost stažení mobilní aplikace a registrace. Cestující přitom aplikaci stahovat nemusí, jízdu lze objednat také přes kiosek v prostorech letiště nebo na přepážkách, poznamenala mluvčí Letiště Praha Kláry Divíšková. Objednání taxi je podle ní nutné z důvodu garance pevně stanovené ceny.

Letiště kladně hodnotí počet řidičů, který je uživatelům k dispozici. „Vzhledem ke zvýšenému zájmu o službu ze strany cestujících je nabídka řidičů a aut dokonce přibližně o pětinu řidičů více v porovnání s předchozím provozovatelem," řekla Divíšková.

S novým provozovatelem taxislužby se změnil poměr jízd. Odvoz cestujících z letiště tvoří 65 procent z nich, dovoz 35 procent. Dříve byl poměr devět ku jedné. Podle Divíškové je díky tomu taxislužba efektivnější a ekologičtější, protože potřebuje méně vozů. K ekologičtějšímu provozu pak přispívá také to, že Uber v průměru na každou desátou jízdu nasazuje vozy s elektrickým nebo hybridním pohonem.

Uber se podle Divíškové s předchozím provozovatelem, firmou Tick Tack, úplně srovnávat nedá. Obě taxislužby fungují na jiném principu, zejména kvůli pevně stanoveným cenám. „Letiště Praha i Uber společně přiznávají, že je stále na čem pracovat," uvedla.

Od prvního dne jsem s letištěm v prakticky každodenním kontaktu a řešíme, jak službu dále posouvat, aby byla pro pasažéry z letiště i na letiště maximálně uživatelsky přívětivá," řekl manažer Uberu pro Českou republiku Štěpán Šindelář.

Původně měl Uber taxislužbu na letišti zajišťovat od loňského února. Termín byl ale posunut kvůli námitkám druhého soutěžícího, firmy Tick Tack ze skupiny Taxi Praha, která taxislužbu na letišti provozovala od roku 2016 společně s firmou Fix. Začátkem loňského září antimonopolní úřad správní řízení zastavil a letiště pak podepsalo smlouvu se společností Uber.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Letiště Praha

Štítky letectví, veřejná doprava, Letiště Praha, taxi, Uber

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Uber odbavil na pražském letišti skoro dvojnásobek jízd taxi oproti předchůdci  |  Doprava  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.