středa 27. května 2020 Valdemar

VIDEO: Muž pod vlivem pervitinu a marihuany se svým tříletým synem ujížděl policii

Osmadvacetiletý muž se zákazem řízení a pod vlivem drog ujížděl hlídce pražských strážníků, přestože měl v autě i svého tříletého syna. V autě si ho všimla hlídka strážníků, která ho pár hodin předtím řešila za jiný přestupek a z lustrace věděla, že má vysloven zákaz řízení. Pokus o přesednutí na zadní sedačku vysvětlit už vůbec nedokázal, uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Případ se stal v neděli kolem půl sedmé večer v Ravennské ulici v Praze. Strážníci si všimli stříbrné octavie, kterou řídil muž se zákazem řízení. „O jeho zákazu strážníci věděli díky tomu, že ho pár hodin předtím řešili za přestupek ve veřejném pořádku. Jakmile se řidiče pokusila hlídka zastavit, zrychlil, vjel do protisměru a před autohlídkou ujížděl. Po krátké jízdě ale auto zastavil na chodníku," popsala mluvčí.

Po zastavení si muž přesedl na zadní sedačku k tříletému synovi, který plakal. Na místě spolujezdce se nacházel další muž. Řidič se strážníkům přiznal, že jim chtěl ujet, protože nemá řidičský průkaz.

„Po celou dobu byl velmi nervózní, roztěkaný, celkově zrychlený a z jeho dechu byla cítit marihuana. Orientační test na drogy ukázal pozitivní hodnoty na amfetamin a metanfetamin. K tomu 28 letý muž uvedl, že marihuanu kouřil ráno a před 4 dny si aplikoval pervitin. Test na alkohol byl negativní," uvedla mluvčí strážníků.

Řidič byl převezen na služebnu státní policie a o jeho syna se postaral spolujezdec, který ho následně předal matce

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Městská policie hl. m. Prahy

Štítky honička, drogy, zákaz řízení, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.