pátek 14. května 2021 Bonifác

Exprezident Klaus byl v úterý hodinu v restauraci. Jenom jsem si odskočil, tvrdí

Exprezident Václav Klaus strávil v úterý 12. ledna více než hodinu v uzavřené restauraci a neměl roušku. Dnes to na svých stránkách uvedl deník Blesk. Restaurační zařízení jsou však kvůli koronaviru uzavřené a výdej jídla je povolen jen přes okénko. Povinné je také nošení ochrany úst a nosu uvnitř podniku při vyzvedávání jídla. Personál podniku deníku Blesk řekl, že si šel Klaus pouze pro jídlo a potřeboval si zajít na toaletu.

Klause vyfotil čtenář Blesku

Klaus přišel podle Blesku v úterý kolem poledne do restaurace Dejvická 34 v Praze 6. Čtenář deníku, který si šel do restaurace pro jídlo a při tom exprezidenta vyfotografoval, Blesku řekl, že Klaus bez roušky šel v restauraci hned do spodních prostor podniku. Vchod následně hlídali Klausovi osobní strážci. V podniku Klaus strávil asi hodinu a čtvrt.

Pan Klaus je náš věrný zákazník a měl tu objednané jídlo s sebou do krabičky. Stavoval se u nás jen na toaletu,“ řekl Blesku manažer restaurace, který nechtěl uvést své jméno. Podle deníku si ale Klaus při odchodu z podniku žádné jídlo neodnášel. Institut Václava Klause situaci odmítl komentovat, uvedl Blesk.

Exprezident opakovaně kritizuje vládní nařízení

Klaus opakovaně kritizuje vládní nařízení, která mají omezit šíření covidu-19. V neděli se například zúčastnil demonstrace odpůrců opatření v Praze. Podle snímků z akce ani při projevu k tisícovkám účastníků protestu či při fotografování s demonstranty neměl na sobě roušku.

Porušení protiepidemických opatření se dopustili i další politici. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) a předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek se například loni v říjnu v době uzavření restaurací zúčastnili schůzky s dalšími lidmi ve vyšehradské restauraci Rio's. Oba za to dostali pokutu 3000 korun. Sankci dostala i restaurace, výše pokuty zatím není známa. Prymula následně odešel z postu ministra a Faltýnek rezignoval na post prvního místopředsedy vládního hnutí ANO.

Prymula a Faltýnek byli ve středu pozdě večer v restauraci na Vyšehradě. Opozice volá po rezignaci

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) byl ve středu pozdě večer navzdory zákazu v restauraci na pražském Vyšehradě. Uvedl to deník Blesk, který zveřejnil fotografie. V restauraci byli podle serveru ve stejnou dobu i další lidé, včetně...

Pokutu dostal i Kalousek nebo Jurečka

Pokutu od pražského magistrátu dostali loni i předseda KDU-ČSL Marian Jurečka a šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Oba porušili opatření proti covidu-19 tím, že si dali pivo. Kalousek ho vypil v uzavřené restauraci při čekání na jídlo a Jurečka na ulici. Výši pokuty tehdy magistrát nezveřejnil.

Reportéři nachytali Kalouska v hospodě. Pivo jsem pil v kapitule a doufám, že za to dostanu Řád bílého lva, hájí se

Reportéři Radiožurnálu zastihli bývalého místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska v restauraci Hlučná samota na Vinohradech. Podle novinářů, kteří se na místě ocitli údajně náhodou, strávil Kalousek za zavřenými dveřmi podniku čtyřicet minut....

Pokutu 15 tisíc korun dostal také majitel pražské restaurace Šeberák Jakub Olbert, protože restauraci loni navzdory zákazu otevřel. Podle svých slov tím chtěl vyjádřit nesouhlas s postojem vlády vůči podnikatelům.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Česká televize

Štítky ČR, koronavirus, prezident, Klaus, Praha, restaurace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Otakar Obr

My, lůza, nemáme právo vůbec hodnotit, ka.

sobota, 16. ledna 2021, 09:35

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.