čtvrtek 21. října 2021 Brigita

V Praze 8 vzniklo nové očkovací místo. Nachází se v Gerontologickém centru v ulici Šimůnkova

Gerontologické centrum Prahy 8 v Šimůnkově ulici se zapojí do očkování seniorů proti koronaviru, kteří se zde již mohou registrovat. Nyní se čeká na dodávku vakcín Moderna. Podle posledních informací z pražského magistrátu by měla distribuce těchto vakcín proběhnout 15. února. Gerontologické centrum počítá s kapacitou 70 osob denně, personálně má vše zajištěno. V případě výpadku personálu jsou domluvení praktičtí a zubní lékaři.

Bezpečné a bezbariérové místo pro seniory

Podle místostarostky Prahy 8 Vladimíry Ludkové městská část chtěla seniorům nabídnout bezpečné a bezbariérové místo, které bude alternativou velkému centru na Bulovce. „Vycházíme tak mimo jiné vstříc občanům, kteří z mnoha důvodů nechtějí navštívit očkovací centrum na Bulovce,“ informovala místostarostka a dodala: „Veliké poděkování patří celému týmu Gerontocentra, protože očkovací místo mohlo vzniknout díky jejich úsilí a dalšímu zapojení do jeho provozu. Spolupráci ale plánujeme i s externími lékaři, díky kterým zvládneme proočkovat větší množství zájemců.“

Lidé se o aktuálním provozu a fungování nového očkovacího centra mohou informovat na telefonních linkách pro seniory 601263294 / 601263290 / 601263291 / 601263292.

Ohodnoť článek

Foto FNOL

Štítky koronavirus, očkování, Praha 8, Šimůnkova ulice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.