pondělí 4. července 2022 Prokop

Vozovna Žižkov má 110 let. Slaví pivem i dnem otevřených dveří

Žižkovská vozovna funguje už přes sto let a v rámci oslav tohoto výročí je na sobotu 30. dubna připraven den otevřených dveří, zážitkové jízdy i speciální pivo. Tomu nový tramvajový design vymyslel grafik Pavel Fuksa.

Brány vozovny se otevřou v sobotu v 10. hodin, lidé se budou moci podívat do jejího zázemí i do výpravny. Zhlédnou výstavu historických i současných tramvají a uvidí pohotovostní vozidla. Připravena bude vědoostní soutěž nebo workshopy pro děti.

Praha je tramvajové město, říká pražská Tramvajačka Karolína z Instagramu

Karolína Hubková je pražská řidička tramvají. Mezi širokou veřejností je na Instagramu známá pod přezdívkou Tramvajačka a tramvaje miluje. Jednu má vytetovanou na stehně, ve střešovickém depu se dokonce vdávala. Proč je Praha město tramvají,...

Právě na této akci si lidé budou moci koupit pivo ze speciální edice jedenáctky Vinohradského pivovaru, jejíž obal nově graficky zpracoval Pavel Fuksa. „Je to pocta tvaru T3,“ popsal Fuksa na Facebooku inspiraci slavnou tramvají.

Skripta Vysoké školy života? Určitě nebyla myšlena elitářsky, říká autor Pavel Fuksa

Pavel Fuksa je grafický designér z Prahy, který byl v letech 2014, 2016 a 2018 zařazen na seznam 200 nejlepších ilustrátorů světa, pracoval pro Google, Facebook, Baracka Obamu, Nike, Lego, ale taky pro pražský magistrát nebo radnici Prahy 3, pro...

Z vozovny také vyjedou historické tramvaje na zážitkovou jízdu až na zastávku Bílá labuť. Jednosměrná jízdenka stojí 60 korun, děti do 10 let cestují zdarma.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Vozovna Žižkov

Štítky vozovna žižkov, výročí, dopravní podnik, pivo, pavel fuksa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.