sobota 24. července 2021 Kristýna

Školka na Žižkově má narušenou statiku. Radnice ji nechá zbourat a postaví novou

Školku v Jeseniově ulici nechá na podzim zbourat Praha 3. Na místě pak plánuje postavit novou. Uvedla to mluvčí radnice Zuzana Křížková. Radní již vybrali společnost Ptáček, která práce za zhruba sedm milionů korun s DPH provede. Městská část již vypsala na podobu nové školky architektonickou soutěž. Hotova by měla být za tři roky.

Budova školky má narušenou statiku

Podle vedení radnice má nynější školka narušenou statiku a její náhrada za novou je levnější varianta než její oprava.

Nosná konstrukce budovy vykazuje dlouhodobě četné závažné statické poruchy, které zásadně ovlivňují statickou bezpečnost konstrukce a její provozní a funkční spolehlivost,“ píše se v dokumentu, který minulý týden schválili radní. Školka již svůj provoz ukončila a nyní se vyklízí.

Stavba za devadesát milionů korun by měla být hotova v roce 2024

Na místě stávající školky má vyrůst nová budova, která podle plánů nabídne šest tříd celkem pro 150 dětí. Podle radnice by stavba měla vyjít zhruba na devadesát milionů korun. Nová školka by se pak měla otevřít v roce 2024. Radnice nyní vybírá architekty, kteří ji navrrhnou. Své návrhy mohou studia podávat až do 13. srpna.

Praha 3 loni v září otevřela novou školku v Bukové ulici na Jarově, která vznikla místo původní budovy. Tu nechala Trojka rovněž zbourat kvůli špatnému stavu. S ohledem na plánovanou bytovou výstavbu radnice rovněž plánuje i výstavbu nové školy. Jedna by měla vzniknout rekonstrukcí nevyužívané budovy na Havlíčkově náměstí, další má být v budově Nákladového nádraží Žižkov.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Mateřská škola Jeseniova

Štítky demolice, školy, stavby, Praha, Praha 3

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.