úterý 15. června 2021 Vít

Opilá matka nadýchala přes 2,5 promile. Dítě jí strážníci odebrali přímo na ulici

Ve čtvrtek 18. března po 17. hodině kontrolovali pražští strážníci na Škroupově náměstí v Praze 3 dvojici osob, která popíjela alkohol a měla u sebe dvouleté dítě. To bylo následně převezeno do Klokánku.

Žena s mužem seděli v parku na lavičce a před nimi stál kočárek s dítětem. Oba neměli zakryté dýchací cesty a kolem nich leželo pět lahví od alkoholu, dvojice jevila známky opilosti.

Na výzvu strážníků k podání vysvětlení jim 38letý muž sdělil, že si respirátor zapomněl nasadit a že si alkoholem s přítelkyní potřebovali „vyčistit hlavu“. Podobně na respirátor prý zapomněla i 28letá žena, která si jej po upozornění nasadila.

Žena nadýchala 2,55 promile, muž „pouhých“ 1,74 promile

V ženině chování se střídaly projevy lítosti a agrese, měla potíže s rovnováhou, několikrát upadla na zem. Dechová zkouška u ní ukázala hodnotu 2,55 promile, u muže 1,74 promile. Hlídka situaci telefonicky konzultovala s pracovnicí Odboru sociálně právní ochrany dětí, která se následně dostavila na místo a rozhodla o převozu dítěte do Klokánku,“ uvedla mluvčí strážníků Jiřina Ernestová.

Přestupkové chování dvojice bylo poté oznámeno správním orgánům.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto MP Praha

Štítky krimi, strážníci, Praha, opilá matka, dítě, alkohol, Praha 3

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.