neděle 29. listopadu 2020 Zina

VIZUALIZACE: Projekt, který vdechne dolnímu Žižkovu nový život. Podívejte se na nový stadion Viktorky

Jak pokračují přípravy projektu modernizace stadionu žižkovské Viktorky v Seifertově ulici v Praze 3? Probíhají jednání zástupců klubu s představiteli MČ Praha 3 a Magistrátu hlavního města Prahy, na programu jsou inženýrské práce, vznik architektonické studie, příprava projektové dokumentace, zajištění finančních prostředků, plánování stavebních prací i vizualizace stadionu. Podívejte se na projekt, který vdechne dolnímu Žižkovu nový život.

Majitel Viktorky Martin Louda uvedl, že je nesmírně rád, že může fotbalovým fanouškům, a hlavně fanouškům Viktorky, projekt představit. „Vše je naplánováno a připraveno tak, aby nový stadion splnil požadavky na nejvyšší soutěž, poskytnul prvotřídní sportovní zázemí a zároveň pomohl s revitalizací prostoru dolního Žižkova. V mých očích je lokalita kolem stadionu dlouhodobě zanedbávaná a nyní má konečně šanci na reálnou změnu,“ uvedl Martin Louda na klubovém webu.

Právě nový stadion může být podle Loudy klíčem k tomu, aby byla změna z dlouhodobě zanedbávané lokality úspěšná. „Z nevzhledného se může s naší pomocí stát multifunkční veřejný prostor, který bude sloužit nejen pro sport, ale bude dělat radost všem obyvatelům Prahy 3 skrze trhy, slavnosti či další komunitní aktivity. O záměru nyní jednáme se všemi klíčovými představiteli Prahy 3 i Magistrátu hlavního města Prahy, a pokud dostaneme možnost pozvednout celý prostor od domu RADOST přes park až po vzdálený roh stadionu, ukážeme, že to myslíme vážně,“ nechal se slyšet majitel.

„Projekt pozvedne nejen klub, ale vdechne dolnímu Žižkovu nový život a s podporou radnice a města z něj uděláme chloubu celé Prahy. Jsme připraveni začít okamžitě a doufáme, že brzy dostaneme svolení radnice,“ okomentoval připravovaný projekt Martin Louda. I nadále pak pokračují jednání mezi klubem a zástupci MČ Praha 3. „Přes léto jsme kromě projektu modernizace intenzivně připravovali i podmínky, za kterých by mohl stadion přejít do vlastnictví klubu. Včetně toho, jak budeme do budoucna spolupracovat s Prahou 3. Myslím, že jsme na začátku září nabídli více než férovou nabídku a nyní věřím, že se zástupci městské části rozhodnou tento projekt podpořit a budeme se moci pustit do práce,“ dodal Martin Louda.

Zástupci klubu nedávno prezentovali svou vizi i zástupcům Magistrátu hlavního města Prahy. „Klub Viktoria Žižkov chceme pro Prahu 3 zachránit, a to za podmínek, které budou výhodné pro město a jeho občany. Jsme proto připraveni jednat o možných variantách budoucnosti klubu jak s jeho majiteli, tak s městskou částí," uvedl radní hlavního města Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání Vít Šimral.

TOP 10 chystané modernizace pod FK Viktoria Žižkov:

1. 5 vstupů pro návštěvníky fotbalových zápasů.
2. Občerstvení u každé tribuny – pro pivo a klobásu nikdy daleko.
3. Nové a moderní sociální zařízení s dostatečnou kapacitou při vyprodaném stadionu.
4. Digitální tabule a další technologie splňující ty nejpřísnější standardy.
5. Nová protilehlá tribuna se zázemím pro zdravotníky, technické pracovníky a pořadatele.
6. Špičkové zázemí pro hráče a realizační tým v prostoru pod hlavní tribunou (včetně relax zóny).
7. Dostatečná infrastruktura pro parkoviště, které bude mimo zápasy sloužit jako veřejný prostor.
8. Nová fanouškovská zóna před stadionem včetně interaktivní fotbalové tabule.
9. Rozšíření work-out zóny o rozcvičovací prostor pro hráče a nové stroje pro veřejnost.
10. Unikátní prostor pro pořádání komunitních a sousedských akcí.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto fkvz.cz

Štítky vizualizace, stadion, fotbal, FK Viktoria Žižkov, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.