čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

Na zápas se Slavií míří tisíce fanoušků Feyenoordu. Policie povolala posily z jiných krajů

Fotbalisté pražské Slavie ve čtvrtek v předposledním z šesti utkání skupiny Evropské konferenční ligy přivítají lídra tabulky Feyenoord Rotterdam. Nizozemské fotbalisty přijedou podle policie podpořit asi tři tisícovky fanoušků Feyenoordu, a tak chystá rozsáhlá bezpečnostní opatření. Do akce se zapojí několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policisté se psy a na koních. K dispozici bude i policejní vrtulník.

Nizozemští radikálové se zapojili do násilností v Rotterdamu

Čtvrteční utkání Evropské konferenční ligy mezi pražskou Slavií a Feyenoordem Rotterdam proběhne za přísných bezpečnostní opatření policie.

„Vzhledem k tomu, že očekáváme příjezd i některých radikálních příznivců hostujícího týmu, kteří se v minulých dnech zapojili do násilností v Rotterdamu a nemůžeme vyloučit jejich agresivní chování, pražské policisty posílí kolegové z pořádkových jednotek z Brna, Plzně a Ústí nad Labem,“ popsal policejní mluvčí Jan Daněk.

Stovky fanoušků nizozemského klubu by měly dorazit do Prahy už ve středu, takže policie posílila výkon služby v ulicích metropole již od dnešního odpoledne.

České policii pomůžou i policisté z Nizozemska

Policie zjistila, že fanoušci Feyenoordu se mají zítra ve čtyři hodiny sejít v centru Prahy a přesunout se ke stadionu Slavie. „Celou dobu na ně budou dohlížet pořádkové jednotky, aby eliminovaly možné násilnosti a narušení veřejného pořádku,“ popsal mluvčí policie.

Policistům bude pomáhat několik desítek městských strážníků, ale do Prahy přijede v rámci přípravy bezpečnostního opatření i sedm policistů z Rotterdamu, kteří se specializují na problematiku fotbalového násilí. Česká policie komunikuje i s velvyslanectvím Nizozemského království.

„Při přípravě bezpečnostních opatření úzce spolupracujeme nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se opatření dotkne,“ doplnil Jan Daněk.

Slavia si může zajistit postup

Český šampion si v případě, že nad Feyenoordem zvítězí a Haifa zároveň remizuje s Unionem Berlín, zajistí minimálně druhé místo a tím účast v jarní vyřazovací fázi. Červenobílí chtějí aktuálně třetímu celku nizozemské ligy oplatit porážku 1:2 z úvodního vzájemného duelu.

„Čeká nás předposlední zápas ve skupině a my potřebujeme body k tomu, abychom postoupili. Potřebujeme navázat na dobré výkony z posledních zápasů. Chceme to zvládnout, v posledním kole v Berlíně to bude strašně těžké. Je to bundesliga, víme, jaké to bylo vloni v posledním kole v Leverkusenu," připomněl slávistický trenér Jindřich Trpišovský rok starý debakl 0:4 na závěr skupiny Evropské ligy. Jeho svěřenci už tehdy měli jistý postup a následně došli až do čtvrtfinále.

Utkání začne v Edenu ve čtvrtek v 18:45. Po zpřísnění protikoronavirových pravidel se už fanoušci s výjimkou dětí nedostanou na stadion po předložení negativního testu, vstup jim umožní pouze dokončené očkování nebo prodělání nemoci v posledních šesti měsících. Slavia navíc vzhledem k aktuální situaci zastavila veřejný prodej vstupenek.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Tribuna Sever

Štítky sport, fotbal, Slavia, Feyenoord, fanoušci, policie, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.