Počasí dnes20 °C, zítra24 °C
Sobota 27. dubna 2024  |  Svátek má Jaroslav

Slavia si na titul musí počkat. Malé pražské derby skončilo bez branek

Slavia Praha si v dnešním malém pražském derby v Ďolíčku s vršovickou Bohemkou mohla zajistit letošní ligový titul, to se však nestalo. Ani jeden z klubů v napínavém utkání nevstřelil jediný gól, a tak se oba týmy rozešly smírně s výsledkem 0:0.

První půle nepřinesla sice ani jednu střelu na bránu, ale nuda to rozhodně nebyla. V 19. minutě si Ševčík navedl míč na střelu zpoza šestnáctky, ale obránce Bohemky míč tečoval těsně nad.

Ve 31. minutě musel střídat Köst, který ze hřiště odešel po srážce s vlastním brankářem. Stopera domácího celku nahradil Novák.

Ve 40. minutě měli příležitost opět Slávisté. Ševčík přihrál Stanciuovi na střelu z první, jehož tvrdá rána skončila opět nad břevnem brány zelenobílých.

Dvě minuty po začátku druhé půle měl velkou šanci Oscar, jehož rána z hranice velkého vápna proletěla opět mimo konstrukci Bačkovského brány.

V 73. minutě mířil do malého vápna Bohemky centr od rohového praporku, Bačkovský však stihl zakročit.

V 79. minutě se rozhodovalo o tom, zda se bude kopat penalta. Sudí kontroloval situaci, kdy po zákroku Vondry skončil na zemi Traoré. Hlavní rozhodčí však po konzultaci s kolegou u videa pokutový kop neodpískal.

V závěru Slávisté stupňovali tlak, ale branku vstřelit nedokázali.

Bohemians Praha 1905 - SK Slavia Praha 0:0

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – M. Dostál, Köstl (31. V. Novák), Bederka, Vondra, Schumacher (70. Osmančík) – Krch (C), Ljovin, Hronek – Keita, Puškáč (70. Necid).

SK Slavia Praha: O. Kolář – Masopust, Deli, Kúdela, Bořil (C) – Hromada (61. Van Buren), Holeš – Ševčík, Stanciu (61. Traoré), Oscar – Tecl (74. Kuchta).

Rozhodčí: Julínek – Mokrusch, Flimmel (Orel)