Počasí dnes20 °C, zítra24 °C

Slavia zvítězila v Liberci. Pražané mají titul prakticky jistý

Spíš boj než fotbalovou krásu nabídlo utkání mezi libereckým Slovanem a pražskou Slavií. Hosté nastoupili v kombinované sestavě, které Liberec stačil, v druhé půlce ale přišlo několik střídání a nakonec i penaltový faul, který rozhodl. Slavia tak v Liberci zvítězila a titul má prakticky jistý. Naopak Slovanu se účast v pohárech vzdaluje.

Slavia nastoupila v hodně kombinované sestavě s řadou starých známých, vždyť Slovanem prošlo hned sedm hráčů základní sestavy. A začala lépe. Už ve třetí minutě pálil Beran, bránu ale těsně minul.

Jinak se v první půli hrál vyrovnaný fotbal, i když šancí mnoho nebylo. Tu asi největší měl ve 26. minutě Stanciu, jehož ránu dokázal Knobloch vyrazit.

V druhém poločase pokračoval především boj mezi šestnáctkami, Slavia ale postupně prostřídala a získala převahu. Ta vyústila v 84. minutě, kdy Pourzitidis při odkopu fauloval Kuchtu a kopala se penalta. Míč si postavil Kúdela a proměnil – 0:1.

Slovan se v závěru snažil alespoň vyrovnat, Slavia už si ale další vítězství pohlídala.

Slovan Liberec - Slavia Praha 0:1 (0:0)

Branky: 84. Kúdela z pen. Žluté karty: 24. Karafiát, 44. Mara, 57. Sadílek, 59. Rabušic, 77. Purzitidis, 86. Mosquera – 30. Júsuf, 48. Hromada. Rozhodčí: Hrubeš – Vlček, Horák

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Chaluš, Karafiát (85. Rondić), Mikula – Mara, Sadílek, Purzitidis – Faško (59. Rabušic) – Pešek (76. Fukala), Mosquera

SK Slavia Praha: Kolář – Holeš, Kúdela, Kačaraba, Oscar – Hromada (60. Traoré) – Masopust, Stanciu (60. Provod), Júsuf (52. Kuchta), Beran (60. Ševčík) – Tecl (79. van Buren)