Fotbalisté Slavie v závěrečném 5. kole nadstavbové skupiny o titul porazili 3:0 Ostravu, vyhráli i 18. domácí zápas v ligové sezoně a ziskem 90 bodů vytvořili nový rekord soutěže. Už jisté šampiony nasměrovaly k historickému zápisu góly Tomáše Holeše a Vasila Kušeje z prvního poločasu, po změně stran skóroval ještě David Douděra. Pražané ovládli soutěž o 16 bodů před Plzní, čímž vyrovnali nejvyšší náskok před druhým týmem tabulky v podání Sparty ze sezony 2000/01. Baník skončil třetí a čeká ho kvalifikace Evropské ligy.
Slávisté, kteří po utkání převzali mistrovský pohár a mohou se těšit na účast v Lize mistrů, vyhráli v lize 21. domácí zápas v řadě, což je nový rekord. Další statistický zápis sebrali Spartě v počtu bodů v jedné ligové sezoně. Letenští před rokem získali 87 bodů.
Ostrava nenavázala na předchozí výhry nad Plzní a Spartou. K posunu v tabulce by jí nepomohlo ani vítězství, Plzeň si totiž poradila doma 4:1 s Jabloncem. Slezané dosáhli na nejlepší ligové umístění od sezony 2009/10, kdy byli rovněž třetí.
Slavia v minulém kole šetřila opory a po obratu v závěru prohrála 2:3 v Jablonci, dnes ale kouč Trpišovský nasadil nejsilnější sestavu a jeho tým od začátku diktoval tempo hry. V 21. minutě proletěl Zmrzlého pokus těsně kolem horního rohu brány, po půlhodině už se ale vyprodaný Eden radoval. Po sérii odrazů se z 20 metrů opřel do poskakujícího míče Holeš a střelou na přední tyč překvapil Holce. Reprezentační obránce dal oba své góly v ligovém ročníku během nadstavby.
⏲️ KONEC | A jdeme slavit... ????
— SK Slavia Praha (@slaviaofficial) May 24, 2025
Vítězná tečka za neuvěřitelnou sezonou, ve které jsme získali rekordních 90 bodů. ???? pic.twitter.com/2UwtQWOsKc
Tlak domácích se v závěru první půle stupňoval a Holec měl plné ruce práce. Slovenský brankář se blýskl proti dvěma ranám Provoda, při Zafeirisově střele mu pomohla tyč. V 45. minutě zachybovali Slezané v rozehrávce, Zmrzlý předložil míč před prázdnou bránu Kušejovi a ten potvrdil střeleckou formu. Zimní posila z Mladé Boleslavi dala 13. gól v ročníku, hned 10 jich nasázela v posledních sedmi startech.
Ostravský kouč Hapal zareagoval o poločase trojitým střídáním, vývoj utkání se mu ale nepodařilo změnit. V 52. minutě mohl zvýšit Chorý, zblízka přestřelil. Definitivní rozhodnutí přinesla až 74. minuta, kdy Douděra výstavním křižným volejem zaznamenal druhý gól v ligovém ročníku.
Závěr zápasu se nesl v exhibičním duchu. Na poslední čtvrthodinu se za bouřlivého potlesku tribun dostal na hřiště i bývalý reprezentant Škoda, který patří do kádru druholigové rezervy. Čerství mistři zdolali Ostravu v lize poosmé v řadě, doma dokonce podvanácté.
Slavia i v závěrečném kole potvrdila svou dominanci v ligovém ročníku. Kromě bodového náskoku měla se 77 brankami nejlepší útok a s 18 inkasovanými góly také nejpevnější obranu. V Edenu tak mohly po utkání naplno propuknout mistrovské oslavy, které jsou přímo na stadionu i za účasti fanoušků naplánovány do večerních hodin.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám