Počasí dnes10 °C, zítra10 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Slavia si spravila chuť výhrou 2:0 nad Opavou, Bohemka padla v Liberci 1:3

Fotbalisté Slavie napravili svoje zaváhání v prvním jarním kole, kdy prohráli 0:1 s týmem Bohemians 1905. Sešívaní v sobotu porazili předposlední Opavu 2:0. Fotbalisté Bohemians se utkali s Libercem, který doma urval tři body a vyhrál nad pražským celkem 3:1.

Jasná převaha Slavie

Hráči Slavie v úvodních minutách zápasu nepůsobili příliš jistě. Po několika drobnějších chybách se ale ocitli v první tutovce. V 10. minutě gólmana Fendricha nejdříve prověřil Olayinka, o dorážku se následně postaral Musa. Obě střely ovšem opavský brankář vychytal.

Celý první poločas měla více ze hry pražská Slavia, která otevřela skóre ve 32. minutě. Po nechtěné asistenci opavského obránce se střelecky prosadil Petar Musa. Hned za minutu už domácí fanoušci mohli téměř slavit další gól. Olayinka se po centru Musy ocitnul sám před opavskou brankou, tu nakonec ale těsně minul. Opava se rozhodně jenom nebránila, v prvním poločase ale nevystřelila ani jednou na branku.

Slavia v druhé polovině zápasu pokračovala ve svém tažení za výhrou. Peter Olayinka sice v 55. minutě překonal opavského brankáře, ale radost z gólu byla nakonec zbytečná. Sudí si situaci ověřil u videa a zjistil, že gól padnul z ofsajdu. I přes pokračující tlak domácích na světelné tabuli dlouho zůstalo skóre 1:0. Fanoušky Slavie uklidnil v 85. minutě střídající Stanislav Tecl, který se po individuální akci dostal až do vápna. S gólmanem Fendrichem si zkušené poradil a zvýšil na 2:0. Tecl mohl v samém závěru utkání přidat ještě svůj druhý gól. Opavský Vilém Fendrich ale podržel svůj tým a nedovolil domácím navýšit skóre.

SK Slavia Praha - SFC Opava 2:0 (1:0)

Branky: 32. Musa, 84. Tecl (Olayinka)

Karty: 90+5. Mo. Tijani (SLA) – 22. Hrabina (OPA), 72. Železník (OPA), 74. Rychlý (OPA), 79. Hnaníček (OPA), 90+2. Zapalač (OPA)

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Kúdela, Tijani, Bořil (C) – Olayinka (90+1. Holeš), Stanciu, Zima, Ševčík, Provod (67. Masopust) – Musa (72. Tecl).
Náhradníci: Kovář – Hellebrand, Frydrych, Felipe

SFC Opava: Fendrich – Hrabina (83. Hošek), Rychlý, Hnaníček, Žídek (C) – Mondek (59. Zapalač), Zavadil, Texl (72. Juřena), Jan Řezníček, Đorđić – Železník.
Náhradníci: Šrom – Harazim, Jursa, Schaffartzik.

Přestřelka v Liberci

Fotbalisté Bohemians po nečekané výhře 1:0 nad Slavií odcestovali do Liberce. Domácí tým vstřelil první branku zápasu po odpískané penaltě, kterou zapříčinil hostující brankář Le Giang. Ten místo míče trefil hlavu libereckého útočníka. S penaltou si bez problému v 16. minutě poradil Kamso Mara. Po tomto gólu na chvíli ustál tlak Liberce, čehož využil hostující celek. Přetáhnutý centr vrátil do šestnáctky Schumacher, který našel Jakuba Nečase. Ten prostřelil gólmana Nguyena a srovnal tak na stav 1:1.

Diváci, kteří si našli cestu na liberecký stadion, se rozhodně nenudili. Do vedení se v 36. minutě totiž opět dostal Liberec. Záložník Kamso Mara našel přihrávkou Jana Kuchtu, který střelou mezi nohy překonal brankáře Bohemians. Ani ne minutu po tomto gólu mohli domácí fotbalisté přidat další. Proti byl ovšem gólman Patrik Le Giang, který střelu Baluty konečky prstů vytáhl nad břevno. Hráči tak šli do šaten za stavu 2:1.

Střeleckou dominanci potvrdili fotbalisté Liberce hned v úvodu druhého poločasu. V 50. minutě přidal svůj druhý gól v zápasu Jan Kuchta. Svůj gól na 3:1 oslavil přetažením dresu přes hlavu, za to od rozhodčího ihned obdržel žlutou kartu. Po třetím gólu Liberce tempo zápasu výrazně opadlo. Fotbalisté Bohemians se ještě na konci utkání snažili vrátit do hry, z Liberce ale nakonec odjeli naprázdno.

FC Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 3:1 (2:1)

Branky: 16. Mara (pen.), 36. Kuchta (Mara), 50. Kuchta (Malinský) – 27. Nečas (Schumacher)

Karty: 50. Kuchta (LIB), 79. A. Baluta (LIB) – 46. Hronek (BOH), 52. Bederka (BOH), 70. Keita (BOH), 77. Köstl (BOH), 82. Brabec (BOH)

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula (C), Chaluš, Karafiát, Hybš – Alibekov (68. Hromada), Mara – Malinský, A. Baluta (86. Beran), Pešek – Kuchta (55. Rondić).
Náhradníci: Knobloch – Fukala, Koscelník, Hromada, Michal, Beran, Rondić.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Köstl, Hůlka, Šmíd, Schumacher – Hronek (73. Bartek), Bederka, Jindřišek (C), Vaníček (79. Mosquera) – Nečas (46. Keita), Puškáč.
Náhradníci: Valeš – Bartek, Ljovin, Keita, M. Dostál, Mosquera, Květ.