pondělí 4. července 2022 Prokop

VIDEO: Zvrhlík v Praze 6 osahával ženy. Nejmladší bylo čtrnáct let

Pražští policisté zadrželi muže, který v městské části Praha 6 sexuálně napadal ženy. Během měsíce května zaútočil hned několikrát, jeho nejmladší oběti bylo čtrnáct let. Kriminalisté teď hledají další případné poškozené.

Cizinec se v květnu pohyboval v okolí ulic Vostrovská, Soborská, Šárecká a Tobrucká, kde útočil na ženy. Násilně se k nim přitiskl a osahával je na intimních partiích.

„Tohoto jednání se dopustil na čtyřech obětech, přičemž té nejmladší bylo teprve čtrnáct let. Během útoku nemluvil a v momentě, kdy napadené začaly křičet, svého jednání zanechal a utekl,“ uvedl v prohlášení pro novináře policejní mluvčí Richard Hrdina.

Kriminalisté zachytili útočníkovu podobu na kamerových záběrech z vestibulu metra Bořislavka a na začátku června ho zadrželi.

„Jelikož byl mezi skutky poměrně dlouhý časový interval, lze předpokládat, že obětí tohoto útočníka může být více.  V této souvislosti žádají další možné poškozené, které měly s mužem na záznamu podobné zkušenosti, aby se ozvaly na linku 158,“ dodal Hrdina.

Devětadvacetiletý cizinec na další postup čeká ve vazbě. V případě odsouzení za trestný čin znásilnění ve druhém odstavci může za mřížemi strávit až deset let.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky policie, násilník, napadení, pátrání, zadržení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.