pátek 17. září 2021 Naděžda

Muž chtěl ve vagonu metra znásilnit ženu. Pátrají po něm policisté

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který v pondělí 6. září před druhou hodinou odpolední sexuálně napadl jednu z cestujících, a to přímo ve vagonu metra na lince B. Pokud byste útočníka ze záběrů poznali, kontaktujte linku 158.

Muž k ženě přistoupil v průběhu jízdy mezi stanicemi Národní třída a Můstek a požádal ji, jestli by jí mohl sáhnout na hýždě, že se jedná pouze o sázku s kamarády.

Když žena striktně odmítla, naléhal dál a poté se na ženu přitiskl celým tělem, vyhrnul jí šaty a třel se o ni svým rozkrokem, přičemž simuloval kopulační pohyby,“ uvedl mluvčí pražských policistů Richard Hrdina.

Napadené ženě pomohla náhodná spolucestující

Napadené žena se intenzivně bránila, ale sevření útočníka bylo velmi silné. Na pomoc jí přispěchala náhodná spolucestující, které se útočníka podařilo odtrhnout a v další stanici ho vystrčila ze soupravy ven.

Operativním šetřením se kriminalistům podařilo zajistit kamerové záznamy, na kterých je podezřelý muž velmi dobře vidět. „Jedná se o mladého muže hubené postavy, který měl tmavé vlasy střižené nad obočí a na očích měl nasazené dioptrické brýle s černými obroučkami. V době útoku byl oblečen do žluté mikiny, modrých kalhot a na zádech měl černý batoh,“ doplnil Hrdina.

Muži hrozí až pět let za mřížemi

Pokud byste muže poznali, nebo měli jakékoliv informace, které by mohly vést k jeho vypátrání, kontaktujte linku 158, nebo se obraťte na nejbližší služebnu PČR. Policisté žádají také případné svědky události a ženu, která napadené s útočníkem pomohla, aby se i oni přihlásili na policii, jelikož jsou důležitými svědky v celém případu.

Muži v případě dopadení a odsouzení hrozí za trestný čin znásilnění až pět let za mřížemi.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky policie, pátrání, znásilnění, metro, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.