Dnes, 09:11
Po mírném ochlazení se Pražané ve zbytku týdne pořádně zapotí, teploty totiž zase budou stoupat přes 30 stupňů a v neděli až ke čtyřicítce.
Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu se dnes teploty dostanou ke 32 stupňům.
„I po zbytek týdne bude na obloze mraků minimum a tyto dny budou ve znamení oteplování. Nejtepleji čekáme v neděli, kdy se teploty dostanou mezi 34 až 39 °C, což jsou hodnoty na našem území mimořádně vysoké. V platnosti je proto výhled nebezpečných jevů očekávající v následujících dnech vysoké teploty,“ informovali meteorologové na síti X.
Ve čtvrtek bychom mohli naměřit 34 stupňů, v pátek 36 a v sobotu 37. Nejvyšší teploty ale čekají v neděli, to se má rtuť teploměru v nížinách vyšplhat až k 39.
Výstrahu zatím meteorologové nevydali, jen předběžné varování.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?