neděle 16. května 2021 Přemysl

Žena ohrožovala zaměstnance obchodu obuškem. Prodavač na ni vytáhl svůj

V pondělí 3. května dopoledne došlo v jednom z obchodů v Nerudově ulici v Praze 1 ke konfliktu mezi prodavači a ženou, která po slovní potyčce začala ohrožovat zaměstnance provozovny teleskopickým obuškem.

Obuškem proti obušku

V době, kdy na místo přijeli strážníci, se žena pohybovala před vchodem, rozhazovala kolem sebe věci z batohu a vulgárně napadala kolemjdoucí.

Podle výpovědi prodavače začala být agresivní po upozornění na chybějící ochranu dýchacích cest. Když po slovních urážkách a vyhrožování smrtí vyndala z batohu teleskopický obušek a zaujala útočný postoj, zavolal prodavač na linku 156 o pomoc a zároveň si na obranu připravil obušek svůj,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Jiřina Ernestová.

U ženy se našlo také šest injekčních stříkaček

Žena poté odešla z provozovny, ale také při dalším jednání se strážníky si odmítala zakrýt dýchací cesty a pokračovala ve slovních urážkách. Jevila známky požití omamných a psychotropních látek. K jejich aplikaci se strážníkům následně přiznala. Žena však na výzvy opakovaně nereagovala, byla agresivní a dokonce se pokusila jednoho strážníka udeřit, a tak skončila na zemi v poutech.

Kromě teleskopického obušku u ní hlídka objevila šest kusů injekčních stříkaček, které strážníci uložili do speciálního kontejneru na nebezpečný odpad. Ženu si převzali do péče přivolaní záchranáři a věc byla oznámena správnímu orgánu, který je oprávněn ve věci rozhodnout,“ doplnila Ernestová.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto MP Praha

Štítky krimi, obušek, strážníci, Praha, Praha 1

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.