Počasí dnes8 °C, zítra8 °C
Pondělí 22. dubna 2024  |  Svátek má Evžénie
Bez reklam

Policisté nahlásili tři lidi za přestupky při pražské demonstraci zemědělců

Po březnovém protestu zemědělců před sídlem vlády nahlásila pražská policie úřadům tři demonstranty kvůli přestupkům. Dva kvůli znečištění komunikace, jednoho pro porušení veřejného pořádku a občanského soužití. Oznámeními se budou zabývat Městská část Praha 1 a magistrát hlavního města.

Zemědělci přijeli 7. března vyjádřit nesouhlas s některými kroky vlády, která podle nich nehájí jejich zájmy. Agrární komora odhadla, že do Prahy tehdy dorazilo 3000 až 4000 zemědělců a 1000 kusů zemědělské techniky.

Ulicemi hlavního města po víc než třech týdnech znovu projely stovky traktorů, zemědělci opět přijeli protestovat. I když organizátoři slibovali, že dopravu schválně nezablokují, situace byla jiná. Na nábřeží Edvarda Beneše před úřad vlády na...

Policisté zadrželi člověka, který před Strakovou akademií složil na ulici a tramvajové koleje hromadu hnoje. Později zadrželi také demonstranta, který se u úřadu vlády snažil přelézt zátarasy.

Na oznámení přestupků měla policie třicetidenní lhůtu. „Oznámili jsme dva přestupce z důvodu znečištění komunikace správnímu orgánu na Městskou část pro Prahu 1 a Magistrátu hl. m. Prahy. Jednoho pak pro porušení veřejného pořádku a občanského soužití na Městskou část Praha 1," shrnul policejní mluvčí Jan Daněk. Vysvětlil, že vedle dvou lidí, které zajistila na místě, oznámila policie úřadům ještě jednoho dalšího člověka, kterého nezadržela.

Dnešní demonstrace zemědělců si vyžádala další asistenci policie. Po situaci z hnojem složky IZS řešily dopravní nehodu v Letenském tunelu, kde se čelně střetl traktor s osobním autem. Podle informací policie jel řidič traktoru v protisměru.

Podle zákona o pozemních komunikacích hrozí za znečistění nebo poškození dálnice, silnice nebo místní komunikace pokuta až do výše tři sta tisíc korun. Přestupku proti veřejnému pořádku se dopustí mimo jiné ten, kdo neuposlechne výzvu úřední osoby, za což lze uložit pokutu do deset tisíc korun. Přestupek proti občanskému soužití lze pak podle typu jednání potrestat pokutou až deset tisíc nebo až dvacet tisíc korun.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Eva Hradilová

Štítky protest, zemědělci, policie, přestupky, hnůj, traktory

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Policisté nahlásili tři lidi za přestupky při pražské demonstraci zemědělců  |  Krimi  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.