Policie dopadla muže podezřelého ze znásilnění ženy v autě

Autoři | Foto Policie ČR

Policisté dopadli v Mělníku čtyřicetiletého muže, kterého podezírají ze čtvrtečního znásilnění ženy na pražském Proseku. Policie to dnes uvedla na síti X. Pachatel ženu přepadl v jejím autě, když čekala před školou na syna. Ve voze ji po činu zanechal spoutanou a polonahou.

„Kriminalisté muže zadrželi v noci na dnešek v Mělníku ve spolupráci se zásahovou jednotkou pražské policie. Nyní je v cele a budou s ním prováděny standardní úkony trestního řízení," napsali policisté.

Policie k případu v pátek uvedla, že muž ve čtvrtek dopoledne donutil pod pohrůžkou násilí zhruba třicetiletou ženu, aby si přesedla na místo spolujezdce. Poté ji odvezl na neznámé místo, kde ji znásilnil. Pachatel pak s autem přejel do Okřínecké ulice, odkud odešel. K popisu muže tehdy policisté sdělili, že byl štíhlý, měl kruhy pod očima, krátké světlé nebo žádné vlasy, byl cítit zatuchlinou a mluvil česky.

Vedle znásilnění kriminalisté muže podezírají také z omezování osobní svobody. Za znásilnění hrozí v základní sazbě půl roku až pět let vězení. Pokud se pachatel dopustí soulože nebo srovnatelného pohlavního styku, sazba se zvyšuje na dva až deset let. Při případném způsobení těžké újmy na zdraví pak sazba činí pět až 12 let odnětí svobody.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky kriminalita, znásilnění, Praha

Komentáře

Vojtěch Vened

Policie tak nějak divně mlží, takže se nelze zbavit dojmu, že by pachatelem mohl být Ukravinec.

Neděle, 4. února 2024, 12:24Odpovědět

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.