Počasí dnes2 °C, zítra2 °C
Středa 6. prosince 2023  |  Svátek má Mikuláš
Bez reklam

Bezdomovec pomohl zachránit tonoucího z Vltavy

Včasně přivolaná pomoc a rychlá spolupráce pomohly k záchraně muže, který z neznámých příčin skočil z Hlávkova mostu do Vltavy. Incidentu si jako první všiml muž bez domova, který následně vyhledal pomoc a poprosil projíždějícího řidiče, aby zavolal na tísňovou linku. 

Celý příběh se stal v úterý večer. Po zavolání na tísňovou linku dorazili policisté ze speciální pořádkové jednotky, kteří byli  shodou okolností v blízkosti a dojeli na místo do dvou minut.

„Po příjezdu začali prohledávat břeh Vltavy, kdy si povšimli přímo pod Hlávkovým mostem muže, který se snaží držet větve, kterou mu předtím hodil oznamovatel. Policisté tonoucímu ihned hodili házecí pytlík s lanem, ale vyčerpaný muž se lana nebyl schopen udržet. Proto se jeden z policistů z SPJ za pomocí lana k tonoucímu do vody spustil, muži lano uvázal kolem hrudníku a dal si ho na záda," popisuje v tiskové zprávě policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Následovalo vytáhnutí z Vltavy za pomocí žebříku, který poskytli pražští hasiči a policisté ze speciální pořádkové jednotky „Zachráněný, který měl na sobě pouze spodní prádlo, nebyl schopen s policisty vůbec komunikovat a byl silně podchlazený. Proto ho ihned zabalili do termofólie a předali přivolaným záchranářům, kteří si ho převzali do své péče. Proč muž skočil do Vltavy zjišťují pražští kriminalisté," doplňuje Siřišťová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky krimi, Vltava, tonoucí, bezdomovec, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Bezdomovec pomohl zachránit tonoucího z Vltavy  |  Krimi  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.