Počasí dnes13 °C, zítra11 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

Muž se v metru oháněl pistolí, mířil na odjíždějící soupravu

, aktualizováno 5. února 2023, 21:00

Pražští kriminalisté hledali muže, který v metru stanice Hradčanská vytasil střelnou zbraň a zamířil s ní na soupravu. Za okamžik ji zase schoval za opasek a odešel. Kromě něj policisté chtěli mluvit i se ženou, co mu dělala společnost.

Muž se v metru linky A ve stanici Hradčanská pohyboval v pátek 3. února kolem čtvrté odpoledne. Přišel na nástupiště, kde právě stála souprava, a poté, co se zavřely dveře, vytasil krátkou střelnou zbraň. Chvíli na ni mířil a pak si pistoli schoval zpět za pásek na zádech.

„Jeho čin nezůstal bez odezvy a operátor linky 158 přijal několik oznámení od vystrašených svědků. Na místo okamžitě vyrazily prvosledové hlídky s dlouhými zbraněmi, muže však na místě bohužel nezastihly a to ani na vytipovaných místech odchodu,“ uvedl na webu policejní mluvčí Jan Rybanský.

Po krátkém pátrání se policistům muž sám přihlásil. V médiích viděl, že ho hledají a zašel na služebnu ve středních Čechách. „Následně byl převezen na příslušné místní oddělení v Praze, kde se čin stal, a bude podroben výslechu. Policisté zjistili, že se jednalo o pistoli plynovou," popsal Rybanský.

Hodnocení článku je 44 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky policie, pátrání, metro, zbraň, výtržnictví, Hradčanská

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.