Na pražském letišti zadrželi padělky šperků za víc než čtyřicet milionů

Autoři | Foto Celní úřad Praha Ruzyně

Celníci na ruzyňském letišti odhalili zásilku padělků luxusních šperků, která putovala z Turecka. Stovky párů náušnic a bižuterie slavných značek by při prodeji nadělaly škodu ve výši 45 milionů korun. Falešné zboží teď zničí.

Balík poslaný z Turecka vybrali na kontrolu na Letišti Václava Havla. Když ho pracovníci celního úřadu otevřeli, našli v něm náušnice a bižuterii slavných značek jako Chanel, Luis Vuitton, Versace nebo Rolex.

Zjistili ale, že celkem 1505 párů náušnic a 764 kusů bižuterie jsou padělky, a došlo tak k porušení práv duševního vlastnictví.

„V případě propuštění zboží do volného oběhu by vznikla majitelům ochranných práv škoda ve výši více než 45 miliónů korun,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.

Šperky tak lidé nenajdou pod stromečkem, ale budou zničeny pod celním dohledem.

Podobný úspěch zaznamenali na letišti v srpnu, kdy se zasílatel z Číny snažili propašovat padělky šperků za 16 milionů.

Ohodnoť článek

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky padělky, letiště, zásilka, šperky, celní úřad

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.