Počasí dnes-1 °C, zítra1 °C
Úterý 7. února 2023  |  Svátek má Veronika

VIDEO: Řidič ujížděl policii v kradeném autě, naboural do stromu

Pražští policisté dopadli muže, který se pod vlivem drog a bez řidičáku snažil v kradeném autě zmizet hlídce. Při honičce ale způsobil nehodu a napálil to do stromu. Za vše u teď hrozí až pět let ve vězení.

Policisté si Fabie, která byla v policejní evidenci vedena jak kradená, všimli v neděli 4. prosince odpoledne na Jižní spojce. Zavolali si o posily a za autem se vydali.

„Nicméně řidič jel tak nebezpečně a rychle, že již nebylo možno čekat na další hlídky a rozhodli se ho zastavit, aby dál neohrožoval ostatní na silnici,“ popsal na policejním webu mluvčí Jan Daněk.

Řidič ale na jejich pokyny nereagoval, zrychlil a projel minimálně čtyři červené. Zbavit se policejního auta zkusil otočením do protisměru, to ale nevyšlo, cestu mu zablokovala další hlídka z pohotovostní motorizované jednotky.

„Řidič kradeného auta se ve snaze ujet pokusil odbočit do jiné ulice, ale nezvládl řízení a havaroval do dopravní značky a stromu,“ vysvětlil Daněk.

Uprchlíka pak pomocí donucovacích prostředků zadrželi. Po prohlídce zjistili, že devětatřicetiletý muž má zákaz řízení až do roku 2023, byl pod vlivem a ještě měl u sebe víc než 30 gramů pervitinu.

Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu si může ve vězení posedět až pět let.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky policie, honička, zákaz řízení, drogy, nehoda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.