VIDEO: Muž řádil v obchodě se sekerou. Ničil nábytek a poléval ho barvou

, aktualizováno 18. listopadu 2022, 21:42

Autoři | Foto Policie ČR

Policisté zadrželi na Zličíně muže, který tam v obchodě s nábytkem ničil zboží sekerou. K tomu ho ještě polil červenou barvu. Nikomu se nic nestalo, muž chtěl jen upoutat pozornost na aktivity firmy Ikea v Bělorusku.

O případu informovali policisté na Twitteru krátce před pátou odpoledne.

„Muže se sekerou, který demoloval nábytek a pak ho poléval červenou barvou v nákupním domě na Zličíně, před pár okamžiky zadrželi policisté. Nikdo není zraněný a podle všeho se jedná o muže, který chtěl takto na sebe upozornit,“ napsali policisté.

Z fotek je zřejmé, že se jedná o prodejnu společnosti Ikea. Muž se vyřádil na nočním stolku a komodě, červenou barvou pak cákal všude kolem sebe. Nakonec skončil v poutech na zemi. 

Podle Facebooku běloruské mutace Rádia Svobodná Evropa se jednalo o běloruského aktivistu Pjotra Markelaua, který tak protestoval proti spolupráci společnosti Ikea s běloruským režimem. Jak uvedl muž, který ho natáčel, schválně si vybral moment, kdy kolem nebyly děti.

Muž chtěl podle autora videa upozornit na nedávné zjištění publikace Disclose, která zveřejnila článek o údajné práci běloruských vězňů a nuceně nasazených v továrnách Ikea.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky policie, vandal, barva, sekera, nábytek, IKEA, Zličín, Bělorusko, Twitter, Facebook, Svobodná Evropa, obchod

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.