sobota 18. září 2021 Kryštof

Na Smíchově se dnes otevře další očkovací centrum pro lidi bez registrace

V obchodním centru na Smíchově se dnes otevře třetí místo, kam zájemci o očkování proti covidu-19 mohou dorazit bez předchozí registrace. V Praze již od minulého týdne fungují dvě podobná místa, a to v nákupním centru na Chodově a na hlavním nádraží. Ve středu je v plánu otevření míst bez objednání také v dalších českých městech.

Třetí očkovací centrum pro lidi bez registrace

Již minulé pondělí se v Praze otevřela první dvě očkovací místa pro neregistrované zájemce. Ve svém víkendovém videu premiér Andrej Babiš na sociálních sítích uvedl, že v nákupním centru na Chodově se od pondělí do pátku naočkovalo 4058 lidí, na hlavním nádraží pak 2309 zájemců.

V očkovacím centru na Chodově se tvoří dlouhé fronty. Lidé na očkování čekají přes dvě hodiny

Velký zájem o očkování proti koronaviru bez registrace v centrech na hlavním nádraží a v nákupním centru na Chodově stále trvá. Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum na Chodově zřizuje, na sociálních sítích lidi...

V nově otevřeném očkovacím centru v obchodním domě Nový Smíchov se bude očkovat denně od 09:00 do 20:00 hodin. Provoz tohoto očkovacího centra bude mít na starost motolská fakultní nemocnice.

K očkování mají přilákat dopisy

Od konce loňského prosince se dosud v Česku očkovalo v různých centrech v nemocnicích, v halách nebo na výstavišti. Lidé však k očkování potřebovali registraci. Podle premiéra počet podaných dávek v červenci překročí deset milionů. Plně očkováno je pak podle statistik v Česku přes 4,2 milionu lidí. Přilákat lidi k očkování mají také dopisy. Minulý týden tak pojišťovny odeslaly výzvu k očkování více než půl milionu lidem starších šedesáti let, uvedl Babiš. Tento týden plánují poslat dopis i zbývajícím neočkovaným pojištěncům starším 18 let.

Ohodnoť článek

Foto IKEM

Štítky ČR, koronavirus, očkování, Praha, Smíchov, očkovací centrum

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.