středa 16. června 2021 Zbyněk

Poprvé od srpna přibylo v Praze v pracovní den méně než 100 nakažených koronavirem

V metropoli ve čtvrtek přibylo 98 potvrzených případů koronaviru. Od loňského srpna se tak poprvé dostal nárůst nakažených v pracovní den pod stovku. Co se týče mezitýdenního srovnání, tak je to pokles zhruba o 80 případů. Zdravotníci v hlavním městě ve čtvrtek aplikovali 12 525 dávek vakcíny, přibližně o tisíc méně než předchozí dva rekordní dny.

Od začátku epidemie laboratoře v Praze odhalily téměř 184 tisíc nakažených a více než 178 tisíc lidí se zde z nemoci vyléčilo. S koronavirem v metropoli zemřelo 2706 lidí, počet obětí v poslední době klesá.

V Praze 7 vzniklo nové očkovací centrum. Naočkuje až 100 lidí denně

Nové očkovací centrum vzniklo ve zdravotnickém zařízení na Poliklinice v Praze 7. V případě, že bude dostatek vakcíny, bude fungovat každý všední den a může naočkovat až 100 lidí denně. Očkování zde začne ve druhé polovině května, ale již nyní se...

V hlavním městě na 100 tisíc obyvatel případá za uplynulých sedm dní 64 nakažených. V Česku jsou pak již jen čtyři regiony, kde je tento údaj vyšší než sto (jižní Čechy, Vysočiny, Zlínský kraj a kraj Moravskoslezský).

V Praze bylo zatím podáno 636 754 dávek vakcíny

Od začátku očkování bylo v Praze podáno zatím 636 754 dávek vakcíny proti covidu-19. Co se týče obou potřebných dávek, tak ty dostalo více než 210 tisíc lidí. Hlavní město má z regionů jednoznačně nejvíce očkovaných. V Česku se očkuje proti koronaviru čtyřmi vakcínami, a to od firem Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson. U vakcíny Johnson&Johnson se na rozdíl od ostatních používá jen jedna dávka.

Kvůli nedostatku vakcíny Moderna omezí Praha některá očkovací místa

V posledních týdnech se metropole potýká s nedostatkem očkovacích látek Moderna a očkovací kapacity vysoce převyšují počet dodávaných vakcín ze strany státu. Do té doby, než budou dodávky vakcín zvýšeny, musí být v Praze na základě požadavku...

K dnešnímu dni bylo v pražských nemocnicích volných 509 standardních postelí s kyslíkem. Jedná se o 18 procent z celkové kapacity. Lůžek s umělou plicní ventilací bylo k dispozici 82, tedy 14 procent.

Ohodnoť článek

Foto Denisa Albaniová

Štítky ČR, koronavirus, Praha, nakažení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.