středa 15. července 2020 Jindřich

Roušky zůstávají v pražském metru povinné i po rozvolnění opatření

Další vlna rozvolňování koronavirových opatření je naplánována na nadcházející středu. Od 1. července budou moci lidé ve většině republiky odložit roušky. Ochrana úst a nosu zůstane plošně povinná už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních. V Praze budou muset lidé nosit roušky také v metru a na vnitřních hromadných akcích s účastí nad 100 lidí.

„Praha je nyní stabilní. Přesto vidíme riziko na větších akcích a v metru, proto i tady ponecháme opatření ve formě roušek,“ oznámil dnes ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podobná situace platí také pro Moravskoslezský kraj.

Během posledních dní přibylo v tuzemsku několik stovek případů nákazy novým koronavirem. Podle Vojtěcha není důvod k obavám, že by šlo o druhou vlnu onemocnění. Může za to hlavně nárůst počtu nových případů v těžební firmě OKD. „Není to druhá vlna z našeho pohledu. Protože my teď provádíme poměrně masivní testování v tom nejpostiženějším regionu, a to je Karvinsko, a to stále tak trvá,“ řekl v diskusním pořadu Partie na CNN Prima News ministr zdravotnictví. „Týká se to hlavně OKD a to jsou hlavně ty záchyty, které tvoří vlastně ten masivní nárůst. Jenom na Karvinsku je to 122 nových případů, za včerejšek,“ dodal Vojtěch.

Foto Vít Hassan

Štítky ČR, koronavirus, vláda, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.