úterý 18. května 2021 Nataša

V Motole mají roušky na tři dny. Podívejte se, jak jsou na tom ostatní nemocnice

Pražské nemocnice mají zásoby ochranných pomůcek jen na několik dní, u roušek a respirátorů různých úrovní ochrany se to liší. Některým dochází i rukavice či dezinfekce, vyrábějí si i vlastní. Vyplývá to z informací, které dnes sdělili tiskoví mluvčí. Ministerstvo zdravotnictví na webu uvedlo, že do Prahy bylo dodáno 31 tisíc respirátorů a 17 tisíc rychlotestů.

Z nemocnice v Praze utekl pacient s COVID-19, venku byl 30 minut

Z pražské Nemocnice na Bulovce dnes odpoledne utekl pacient nakažený koronavirem. Policisté ho vypátrali po půl hodině nedaleko nemocnice. Novinářům to řekla mluvčí pražské policie Lucie Drábková. Podle policie se muž venku nedostal s nikým do...

V Motole jsou roušky na tři a půl dne

Většinu nemocnic v Praze zřizuje ministerstvo zdravotnictví, Nemocnici Na Františku Praha 1 a Ústřední vojenskou nemocnici ministerstvo obrany. To nemocnicím na konci února nařídilo, aby se zásobily na čtyři měsíce. Na trhu ale pomůcek tolik nebylo, některé nemocnice ani nemají tolik místa na skladování.

Například ve Fakultní nemocnici v Motole mají podle mluvčí Pavlíny Dankové roušky zhruba na 3,6 dne a respirátory střední třídy FFP2 na 2,5 dne. „Respirátorů FFP3 máme asi 5000 kusů, spotřeba je zhruba 500 na den," řekla. Dezinfekce nemocnice spotřebuje asi 150 litrů denně, v zásobě je asi 500 litrů.

Už nemůžeme. Nespíme, nejíme. Lidé nám přitom lžou, jen aby byli otestování, svěřila se na sítích doktorka z Bulovky

Zdravotníci, sestry, doktoři. Lidé stojící v přední linii v boji proti koronaviru pracují téměř bez odpočinku. Lidé se však vlivem stresu chovají bezohledně a iracionálně. Do nemocnic chodí i bez příznaků, lžou jen aby byli vyšetřeni. Realitu...

Ve Všeobecné fakultní nemocnice v Praze mají roušky na čtyři dny

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, která se stará mimo jiné o jednoho z vážně nemocných, má podle mluvčí Marie Heřmánkové zásoby zhruba na čtyři dny. „Pokud by se však rapidně zvedl počet nakažených nebo s podezřením na nákazu koronavirem, ochranné pomůcky a další prostředky by samozřejmě ubývaly rychleji," uvedla. Nemocniční lékárna kvůli nedostatku u dodavatelů vyrábí pro nemocnici vlastní dezinfekci.

Zásoby řádově na dny má podle mluvčí Jitky Zinke také Ústřední vojenská nemocnice v Praze, kde leží další nemocná s COVID-19 ve vážném stavu. „Zatím jsou ochranné pomůcky průběžně doplňovány dodávkami ministerstva zdravotnictví a ministerstva obrany, a snažíme se i vlastními silami zajistit doplnění zásob," sdělila. Nemocnici se podle ní začínají tenčit zásoby rukavic.

Dezinfekce ze zabaveného lihu a tři miliony roušek pro Prahu. To jsou plány hlavního města

Hlavní město chce v souvislosti s šířením nákazy novým typem koronaviru nakoupit tři miliony chirurgických roušek a půl milionů respirátorů za celkem 123 milionů korun. Sloužit mají zejména pro pracovníky ve zdravotnictví a sociálních službách,...

Thomayerova nemocnice v Krči má 10 tisíc kusů

Podle mluvčího Thomayerovy nemocnice v Krči Petra Sulka nelze přesně odhadnout, na kolik dní zásoby nemocnici vystačí. „V tuto chvíli máme dostatek běžných roušek, které nám vydrží několik týdnů," uvedl Sulek s tím, že jde asi o 10 tisíc kusů. Respirátorů třídy FFP2 má nemocnice nedostatek a nejvyšší třídy FFP3 asi 600 kusů, nové má dostat do konce tohoto týdne. Rukavice má nemocnice minimálně na měsíc, jednorázových brýlí asi 560 a dalších 800 objednaných. Denně nemocnice podle Sulka spotřebuje asi 100 litrů dezinfekce.

Městská nemocnice Na Františku odhaduje zásoby na pět až sedm dní, řekla mluvčí nemocnice Lucie Krausová. „Z ochranných pomůcek nejvíce spotřebujeme ústenek a respirátorů, protože prostředky na ochranu nosu a úst u nás musí nosit všichni, tedy personál, pacienti i kdokoliv jiný, kdo vstoupí do budovy nemocnice, a to již od pátku 13. března," uvedla.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uložil nemocnicím 26. února, aby se kvůli nebezpečí koronaviru předzásobily ústními rouškami na čtyři měsíce dopředu. To představuje 1,5 milionu kusů. Ministerstvo uvedlo, že k dnešnímu dni bylo na území Prahy dodáno 41 tisíc roušek, 31 tisíc respirátorů a 17 tisíc rychlotestů. Mezi dodávkami bylo také 2300 rukavic, 770 brýlí, 620 štítů a 390 litrů dezinfekce.

Dodávka respirátorů pro Prahu se zpozdila, budou do konce týdne

Dodávka respirátorů pro hlavní město se zpozdila. Důvodem jsou formální problémy, dodávka zůstala v Anglii. Původně měly respirátory dorazit dnes. Praha by je nově měla mít do konce týdne. Kvůli zpoždění na ně město dostane slevu. Novinářům to v...

Autoři | Foto Facebook Nemocnice na Bulovce

Štítky nemocnice, koronavirus, Praha, pomůcky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.