středa 12. května 2021 Pankrác

Druhá žena z Bulovky, která měla podezření na koronavirus, má testy negativní

Pacientka, která byla v úterý převezena do Nemocnice Na Bulovce v Praze, má testy na koronavirus negativní. Informovala o tom dnes Hygienická stanice Hlavního města Prahy. V Praze se od pátku prověřovalo včetně ní sedm lidí, dva za posledních 24 hodin.

Vyprodané roušky i zrušené zájezdy do Asie. Kvůli koronaviru v Praze zasednou záchranné složky

Lékaři evidují několik podezření nákazy koronavirem v České republice. Dva případy jsou na Opavsku, jeden muž leží na infekčním oddělení nemocnice v Uherském Hradišti. Již dříve jsme informovali, že u pacientky, která...

Podle aktuálních údajů je novým koronavirem nakaženo v Číně přes 6000 lidí, zemřelo 132. Počet infikovaných v cizině se zatím počítá v řádu desítek, čtyři jsou v Německu. V Česku se koronavirus neobjevil, prověřovala se ale podezření v Českých Budějovicích, Pardubicích a Zlínském a Moravskoslezském kraji.

Lékaři nechávají testovat pacienty, kteří mají obtíže podobné chřipce, tedy kašel, dýchací potíže a bolesti svalů, a zároveň byli v nedávné době v Číně či jinde v jihovýchodní Asii. Preventivně byl vyšetřen i muž, který se vrátil z Mexika. Nemocní, kteří obě podmínky splňují, by podle odborníků neměli chodit k lékaři osobně, ale kontaktovat ho nejprve telefonicky.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, Čína, zdraví, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.