neděle 18. dubna 2021 Valérie

Druhé části pražských školáků začínají jarní prázdniny. Kvůli restrikcím si je moc neužijí

V části Prahy a devíti okresech dnes pro děti začínají jarní prázdniny. Podle nového nařízení vydaného proti šíření koronaviru ale nesmějí opustit svůj okres a při cestách do přírody nebo sportování dokonce musejí zůstat na území své obce. Pokud by se rodiny s dětmi nejpozději dnes přesunuly mimo své bydliště třeba na chatu, měly by tam podle představ vlády zůstat následující tři týdny, kdy má nové omezení pro pohyb platit.

Týdenní volno čeká školáky a studenty z Prahy 6 až 10, celého Karlovarského kraje a okresů Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov a Frýdek-Místek. Ode dneška ale osiří všechna školská zařízení s výjimkou základních škol, školek a dětských skupin pro děti zdravotníků a členů integrovaného záchranného systému. Na on-line výuku musejí kvůli šíření nákazy přejít už i prvňáci a druháci ze základních škol, děti nebudou smět chodit ani do mateřských škol, jeslí a podobných zařízení pro menší děti. Vláda ode dneška zavřela také speciální školy pro handicapované.

Prázdniny dnes začínají také v okresech Cheb a Sokolov, kde se nákaza na přelomu ledna a února šířila tak rychle, že je vláda uzavřela už od 12. února. Do nedělní půlnoci na jejich hranicích zůstávaly policejní kontroly, ode dneška pro ně platí stejný režim jako ve zbytku republiky.

V předchozích letech mnohé rodiny s dětmi trávily jarní prázdniny na horách. Lyžařská střediska v Česku ale kvůli epidemii musela zastavit vleky a lanovky a podle nových pravidel si na hory lidé, kteří tam nebydlí, nevyjedou už ani na běžky a skialpy nebo zasáňkovat. Zavřená jsou jako opatření proti šíření nemoci covid-19 také kina, muzea, divadla či vnitřní sportoviště i bazény. Vláda restrikce zavádí v obavách z kolapsu přetíženého zdravotního systému.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky školy, koronavirus, prázdniny, jarní, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.