středa 7. prosince 2022 Ambrož

Praha si na Slovanském ostrově připomene dvacet let od povodní

Letos si Česko připomíná dvacáté výročí od povodní v roce 2002. V Praze při té příležitosti proběhne akce se složkami integrovaného záchranného systému. Na Žofíně se v neděli 18. září odehraje prezentace jednotlivých složek, chybět nebude doprovodný program ani koncerty. Vstup je zdarma.

Vrcholem programu bude Lake Malawi

Akci zahájí po jedenácté hodině prezentace profesionálních hasičů z Letiště Praha, následovat bude například Policie České republiky nebo pražská záchranná služba. Představí se také krizové řízení pražského magistrátu nebo výcvik psů. Návštěvníci si budou moci prohlédnout i ukázky techniky.

Prezentace doprovodí hudební vystoupení. Zahraje Dixie band Městské policie hl. m. Prahy, večer také Kašpárek v rohlíku a jako vrchol programu skupina Lake Malawi.

Už od dopoledne bude probíhat doprovodný program, například soutěž v pytlování – tedy plnění pytlů pískem. Soutěží o ceny bude připraveno hned několik, a to jak vědomostních, tak zručnostních. Návštěvníci se také mohou svézt na služební lodi městské policie.

Slovanský ostrov byl během povodní pod vodou

„Pódiový program nabídne setkání s představiteli hlavního města Prahy i těmi, kteří se účastnili záchranných pracích před 20 lety. Tehdy se na nich podílelo na 15 000 lidí, z toho asi 4 000 příslušníků policie, 2 000 hasičů, 7 000 dobrovolných hasičů a přibližně 2 000 vojáků,“ uvádí pořadatelé na webu.

Povodeň, která Prahu zasáhla v srpnu 2002, byla nejničivější v novodobé historii města. Trvala 12 dní a voda zasáhla téměř 6 procent rozlohy města. 50 tisíc obyvatel muselo být evakuováno. Voda tehdy zaplavila i Slovanský ostrov, kde se nedělní akce koná.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Praha.eu

Štítky povodně, policie, hasiči, záchranná služba, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.