Městská část Praha 12 pronajímá své pozemky a nechává na nich hospodařit tzv. pachtýře. Ti je mají zabezpečit tak, aby zemědělská půda při přívalových děštích neodtékala z polí, ale zachytila se v tůních nebo rybníčcích.
I hlavní město řeší zemědělské problémy. Půda na území Prahy 12 trpěla špatným hospodařením a při silných deštích byla z polí odplavována pryč. Zem totiž vysychala, tvořila se na ní krusta a vodu nebyla schopna pojmout. Radnice proto vsadila na tradiční postup, pozemky pronajala a je právě na nájemnících, aby půdu proti erozi zajistili.
„Opatření, která by se měla realizovat, navrhl Výzkumný ústav meliorací a péče o půdu ve Studii odtokových a erozních poměrů v lokalitách Cholupice a Točná. Jedním z těchto opatření je budování zasakovacích prvků, jako jsou tůně, rybníčky či zasakovací průlehy,“ uvedla v tiskové zprávě místostarostka Eva Tylová.
Na zemědělské půdě už se realizují dva nový nájemníci. David Ježek na pozemku U dubu vybudoval soustavu dvou tůní, kam poteče voda z pole a z cesty.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.