neděle 9. května 2021 Ctibor

Praha pomůže Austrálii. Na pomoc s požáry pošle výnos ze vstupného do pražské zoo

Pražský magistrát pošle požáry ničené Austrálii finanční pomoc 160 tisíc korun. Dostane je organizace Bushfire Emergency Wildlife Fund, která provozuje zoo v Melbourne. Vyplývá to z dokumentu, který by měli ve čtvrtek projednat pražští radní. Při požárech v Austrálii shořela plocha o větší rozloze než Česko, zemřelo 26 lidí a zničeny byly asi dvě tisícovky domů.

Ve státě Nový Jižní Wales nadále hoří 130 požárů, z nichž padesátka není pod kontrolou, a ve státě Viktorie dalších 40. Podle agentury Reuters plameny sežehly už 2000 domů a více než 10,3 milionu hektarů porostu.

Peníze jsou ze vstupného do zoo

Zdrojem peněz by byl výnos ze vstupného do zoologické zahrady v Praze-Troji. V minulosti bylo takto financováno mnoho projektů typu in-situ, tedy pomoci na původním místě. Z každé prodané vstupenky jsou vyčleněny tři koruny, které jsou použity na záchranu ohrožených druhů zvířat ve světě.

Při požáru zemřelo nejméně 480 milionů zvířat

Podle vědců z Univerzity v Sydney při požárech uhynulo od září už nejméně 480 milionů zvířat - savců, ptáků i plazů. Nejvíce v plamenech umírali koalové. Panují obavy z toho, že několikatisícová kolonie koalů, která žije na severovýchodním pobřeží, přišla v požárech až o 30 procent populace. Australská příroda je domovem mnoha druhů původních živočišných druhů, mezi něž patří klokani, koalové, vačice, vombati nebo ježury.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, Austrálie, správa, katastrofy, požár, počasí, příroda, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.