pondělí 4. července 2022 Prokop

Do Prahy dorazily silné bouřky. Působily problémy v dopravě

, aktualizováno 20. června 2022, 11:32

Tropický víkend dnes vystřídaly velmi silné bouřky, které mohou v Praze podle meteorologů doprovázet až dvoucentimetrové kroupy, nárazy větru 25 metrů za sekundu a přívalové deště. Kvůli počasí přerušily provoz i dvě linky přívozů, lanovka v zoo i některé vlaky.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu budou bouřky velmi silné a napršet mohou až tři centimetry. Výstraha platí až do devíti večer. „Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem,“ píše se na webu ústavu.

Dopravní podnik musel kvůli počasí přerušit provoz přívozů P4 z Dostihové na Belárii a P7 z Pražské tržnice na Rohanský ostrov. Linku P4 se podařilo obnovit před desátou hodinou, později i P7.  Kvůli silnému větru také zastavili lanovku v zoo.

Bouřka také porušila zabezpečovací zařízení na vlakové trati mezi Uhříněvsí a Říčany, vlaky R17, R49 a S9 byly dočasně zrušeny.

Nárazu větru mohou lámat větve a vyvracet stromy. Lidé by měli počítat s výpadky energií a problémy v dopravě a být opatrní kvůli kroupám a bleskům.

Meteorologové doporučují zabezpečit okna, dveře a skleníky, a rozhodně nevjíždět do proudící vody a zatopených míst.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto čtenář drbny

Štítky bouřky, počasí, varování, déšť, vítr

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.