Počasí dnes3 °C, zítra4 °C
Úterý 31. ledna 2023  |  Svátek má Marika

V Praze 13 vzniká nová služba pro osoby s autismem. Nemocní získají větší podporu díky projektu Diakonie

V pražských Stodůlkách nyní probíhá realizace nové služby pro osoby s autismem. Provozovatelem se začátkem příštího roku stane nezisková organizace Diakonie Praha.

Praha osoby s autismem podporuje již několik let

Praha pro Pražany s poruchou autistického spektra, kteří potřebují vyšší míru podpory, vytvořila již devět nových míst, kde jim odborní pracovníci poskytnout potřebné služby i potřebnou pomoc.  Vedení hlavního města osoby s autismem již před časem podpořilo prodejem městského pozemku za symbolickou cenu a nyní poslalo milion korun na výstavbu vhodné budovy pro služby, které by město zároveň financovalo. 

Šestka vyčlenila peníze na ekologické i komunitní projekty. Snaží se zlepšit hospodaření s vodou či péči o zeleň

Šestá městská část hlavního města České republiky chce začít prioritně podporovat hospodaření s vodou i iniciativy ke zlepšení veřejných prostranství. Šestka vyčlenila na dotace pro veřejnost 400 tisíc korun, pro ekologické projekty 250 tisíc...

Moderní centrum s důstojným zázemím a profesionální péčí

Projekt Diakonie v Praze 13 patří mezi tři komunitní služby, které v Praze aktuálně vznikají. Moderní centrum na Stodůlkách má být důstojným zázemím s profesionální péčí. Centrum má podle hlavního města pomoci postiženým osobám, ale také jejich rodinám, pro které je péče o blízké často velmi náročná.

Praha se pro zřízení této služby rozhodla kvůli skutečnosti, že pobytových služeb pro lidi s těžší formou autismu je v Česku dodnes nedostatek. „Jde o historický dluh, který se daří pomalu napravovat právě díky spolupráci s různými poskytovateli sociálních služeb, jako je Diakonie, Nautis nebo Ruka pro život. Moc si jejich práce vážíme! Město 21. století by mělo nabízet více typů služeb, a proto má Diakonie a další poskytovatelé naši podporu,” stojí na facebookovém profilu Praha sobě.

Trojka zřídila pozici romské poradkyně. Romům má pomoci s řešením bydlení, vzdělání i zaměstnání

Praha 3 zřídila samostatnou pozici romské poradkyně, která má pomoci Romům řešit různé životní situace. Romové jsou v této městské části nejpočetnější menšinou a podle místostarosty Ondřeje Ruta (Zelení) se stále potýkají s diskriminací při...


 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Facebook Praha Sobě

Štítky autismus, služba, pomoc, Praha, Praha 13, Diakonie Českobratrské církve evangelické, Stodůlky, Česko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.